Звільнення Тихановського
21 червня 2025 року глава Міністерства закордонних справ Німеччини Йоганн Вадефуль привітав звільнення білоруського опозиціонера Сергія Тихановського з в'язниці. У своєму повідомленні в соцмережі X він зазначив, що це "фантастично гарна новина". Вадефуль також підкреслив, що не можна забувати про інших політв'язнів, які залишаються за ґратами в Білорусі. "Лукашенко повинен нарешті їх звільнити", - додав він.
Реакція Європейської комісії
На звільнення Тихановського відреагувала і президентка Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн. Вона назвала цю подію "потужним символом надії" для всіх політичних в'язнів, які страждають під жорстоким режимом Лукашенка. Фон дер Ляєн закликала до негайного звільнення всіх політв'язнів у Білорусі.
Помилування від Лукашенка
Згідно з інформацією, оприлюдненою речницею Лукашенка Наталією Ейсмонт, білоруський лідер помилував 14 засуджених, серед яких були іноземці з Японії, Польщі, Латвії, Естонії, Швеції та США. Ейсмонт зазначила, що ці особи були засуджені за екстремістську і терористичну діяльність. Вона також повідомила, що рішення про звільнення Тихановського було ухвалено Лукашенком "винятково з гуманістичних міркувань, з метою воскресіння сім'ї".
Візит американського представника
У день звільнення політв'язнів у Мінську перебував з візитом спецпредставник президента США з питань України Кіт Келлог. Він став найбільш високопоставленим американським чиновником, який відвідав Білорусь за останні роки. Цей візит може свідчити про зростаючий інтерес США до ситуації в Білорусі та підтримки демократичних процесів у країні.
Звільнення Тихановського стало важливим кроком у контексті політичної ситуації в Білорусі, і реакція міжнародної спільноти свідчить про те, що питання прав людини та політичних свобод залишаються в центрі уваги світових лідерів.
За даними DW.