Зустріч українських правоохоронців з представниками G7
22 липня 2025 року Генеральний прокурор Руслан Кравченко, директор Державного бюро розслідувань Олексій Сухачов та голова Служби безпеки України Василь Малюк провели важливу зустріч з представниками Великої сімки (G7). Основною темою обговорення стали останні події, пов'язані з Національним антикорупційним бюро (НАБУ) та Спеціалізованою антикорупційною прокуратурою (САП).
Важливість міжнародної підтримки
Руслан Кравченко у своєму Telegram зазначив, що міжнародні партнери отримали вичерпні відповіді на всі свої запитання, зокрема щодо роботи правоохоронних органів України та нещодавньої спецоперації, спрямованої на нейтралізацію російського впливу на НАБУ. "Переконаний, що довіра і впевненість громадськості у верховенстві права є надважливими. І в цьому наше бачення з міжнародними партнерами співпадає", - підкреслив Кравченко.
Обговорення законодавчих змін
На зустрічі також обговорювалося питання ухваленого Верховною Радою закону, який передбачає обмеження повноважень НАБУ і САП. Однак Кравченко не уточнив, чи було це основною темою обговорення. Європейська комісарка з питань розширення Марта Кос висловила стурбованість щодо ухвалення цього закону, зазначивши, що скасування ключових гарантій незалежності НАБУ є серйозним кроком назад. "Незалежні органи, такі як НАБУ та САП, є надзвичайно важливими для шляху України до ЄС", - написала вона у соцмережі X.
Ситуація з працівниками НАБУ
Після нещодавніх обшуків, підозр і затримань співробітників НАБУ, керівництво цих органів заявило, що "фактично знищується незалежність цих двох інституцій". Напередодні трьом працівникам НАБУ було повідомлено про підозру в скоєнні ДТП, у яких постраждали люди. Один з керівників міжрегіональних управлінь детективів НАБУ, Руслан Магамедрасулов, був затриманий за підозрою у веденні бізнесу в росії, а співробітника другого головного спеціального підрозділу детективів (Д-2) НАБУ заарештували за підозрою в роботі на ФСБ.
Занепокоєння САП
Спеціалізована антикорупційна прокуратура висловила занепокоєння, що під час обшуків Служба безпеки України отримала доступ до інформації про всі негласні та оперативні заходи, а також спецоперації, які проводять антикорупційні органи. У СБУ це заперечують, проте ситуація викликає серйозні питання щодо незалежності та безпеки роботи антикорупційних структур в Україні.
Згідно з інформацією DW, події навколо НАБУ та САП залишаються в центрі уваги як українських, так і міжнародних спостерігачів, що підкреслює важливість підтримки верховенства права в Україні.