Політика

Зустріч України і росії у Стамбулі: обміни полоненими тривають

У Стамбулі відбулася зустріч делегацій України та росії, де обговорили обміни полоненими, але не досягли прогресу у питанні припинення вогню.

Зустріч України і росії у Стамбулі: обміни полоненими тривають

Зустріч делегацій у Стамбулі

23 липня 2025 року у Стамбулі відбулася важлива зустріч між делегаціями України та росії. Основною темою обговорення стали обміни полоненими, які, за словами учасників, продовжуватимуться. Проте, на жаль, сторони не змогли досягти прогресу у питанні припинення вогню.

Пропозиція зустрічі президентів

Українська делегація, очолювана радником керівника Офісу президента Олександром Бевзом, запропонувала організувати зустріч президентів України Володимира Зеленського та росії володимира путіна у серпні. Бевз зазначив, що "будь-який день у цей період вкладається в терміни і бачення наших партнерів, включно зі США". Він висловив сподівання, що російська сторона серйозно розгляне цю пропозицію.

Обміни військовополоненими

Під час перемовин також обговорювалися питання обміну військовополоненими, які перебувають у полоні вже більше трьох років. Рустем Умєров, голова української делегації, повідомив, що російська сторона погодилася повернути цих людей. Сторони також домовилися про регулярні санітарні обміни військовополоненими, включаючи поранених і важкохворих.

"Результати гуманітарного треку і наших домовленостей - це понад 1200 людей. Ми продовжимо і надалі проводити обміни", - зазначив Умєров, не уточнивши, чи йдеться про кількість вже звільнених військових, чи про нові обміни.

Позиція російської делегації

Голова російської делегації Вадим Мединський стверджує, що було досягнуто домовленостей щодо нового обміну полоненими у кількості не менше 1200 з кожного боку. Він також повідомив, що рф готова передати Україні тіла ще 3000 загиблих військових. Проте, російські ЗМІ стверджують, що йдеться не лише про військових, але й цивільних, що викликало заперечення з боку української делегації.

Неприпустимість обміну цивільними

Заступник міністра закордонних справ України Сергій Кислиця наголосив, що "ми не обмінюємося дітьми, не обмінюємося цивільними. Дітей і цивільних треба повернути. Ми говоримо про обмін військовополоненими". Це підкреслює важливість чіткого розмежування між категоріями осіб, які підлягають обміну.

Позиція України щодо припинення вогню

Умєров також зазначив, що Україна завжди матиме серед пріоритетів питання припинення вогню. Проте, за його словами, "що стосується перемир'я, тут у нас немає поступу наразі" через позицію рф. Він підкреслив, що Україна наполягає на справжньому припиненні вогню, яке має включати повне припинення ударів по цивільній і критичній інфраструктурі. Умєров закликав рф продемонструвати конструктивний і реалістичний підхід до переговорів.

Згідно з інформацією DW, ці перемовини є важливим кроком у напрямку вирішення конфлікту, але ще попереду багато роботи, щоб досягти миру.

Нове

Франція визнала державу Палестина: реакція світу

Президент Франції Еммануель Макрон оголосив про визнання Палестини на сесії ООН у вересні. Це викликало різні реакції в міжнародній спільноті.

2 години, 5 хвилин

Зеленський затвердив склад делегації для переговорів у Стамбулі

Президент України Володимир Зеленський підписав указ про склад делегації для переговорів з росією, які відбудуться 23 липня в Стамбулі.

1 день, 12 годин

Переговори між Україною та росією: нові обміни полоненими

Переговори між Україною та росією в Стамбулі завершилися без значних досягнень, окрім обміну полоненими.

1 місяць, 3 тижні

Переговори України та росії: другий раунд у Стамбулі

2 червня в Стамбулі розпочався другий раунд переговорів між Україною та росією. Делегації обговорюють умови для досягнення миру.

1 місяць, 3 тижні

Переговори України та росії: обмін полоненими та вогонь

У Стамбулі відбулася зустріч української та російської делегацій, де обговорювалися питання обміну полоненими та припинення вогню.

2 місяці, 1 тиждень

<