Суспільство

Зростання готовності українців терпіти війну до 60%

Кількість українців, готових терпіти війну, зросла до 60% за три місяці, свідчать дані КМІС.

Зростання готовності українців терпіти війну до 60%

Зростання готовності до тривалого опору

За три місяці в Україні зросла кількість громадян, готових нести тягар війни стільки, скільки буде потрібно, досягнувши позначки в 60 відсотків. Про це свідчать результати останнього опитування Київського міжнародного інституту соціології (КМІС), оприлюднені в п'ятницю, 6 червня 2025 року.

Результати опитування

Згідно з даними опитування, ще шість відсотків респондентів готові триматися протягом року. Водночас 20 відсотків говорять про коротший горизонт витримки - кілька місяців або пів року. 14 відсотків не змогли визначитися з відповіддю.

КМІС зауважує, що це перше зростання показника довготермінової готовності після тривалого падіння. Так, ще у березні 2025 року відповідь "стільки, скільки буде потрібно" давали 54 відсотки опитаних - найнижчий рівень з початку повномасштабного вторгнення. На старті ж повномасштабної війни і до травня 2024 року цей показник стабільно тримався на рівні 71-73 відсотки.

Регіональні відмінності

Ступінь готовності, за даними за червень, між регіонами різниться не суттєво. "На тлі інших дещо вирізняється лише Схід, де 51 відсоток готові терпіти стільки, скільки необхідно. В інших регіонах - 60-62 відсотки", - зазначили соціологи. Вони додали, що попри об'єктивні обставини, навіть значна частина східняків зберігає стійкість і готові до тривалого опору. Також там є тренд зростання показника від березня 2025.

Вікові групи

КМІС також заперечує поширене припущення про кардинальні вікові відмінності у сприйнятті війни: понад половина представників усіх вікових груп висловлюють готовність триматися до перемоги. Соціологи зазначають, що хоча молодь дійсно може відчувати більший тиск - як з боку мобілізації, так і через економічні труднощі, - суттєвого розриву в готовності до опору між поколіннями не зафіксовано. Показник готовності різних вікових груп - у проміжку від 58 до 64 відсотків.

Методологія опитування

Соціологічне опитування КМІС провели з 15 травня по 3 червня методом телефонних інтерв'ю на основі випадкової вибірки мобільних телефонних номерів серед 1011 повнолітніх респондентів у всіх регіонах за винятком тимчасово окупованих територій. За звичайних обставин статистична похибка вибірки не перевищує 4,1 відсотка, за умов війни додається певне систематичне відхилення.

Читайте також: Більшість українців підтримують перемир'я на 30 днів, відкидають вимоги рф.

За даними DW

Нове

Зеленський пропонує законопроєкт для захисту НАБУ і САП

Президент Володимир Зеленський анонсував законопроєкт для гарантування незалежності антикорупційних інституцій України.

27 хвилин

87% українців відчувають стрес, але зростає оптимізм

87% українців відчувають стрес, але 50% вірять у майбутнє країни. Дослідження Gradus Research показує зміни в емоційному стані населення.

1 місяць

Довіра до Зеленського впала до 65%: результати опитування КМІС

Рівень довіри до президента Володимира Зеленського знизився до 65%, свідчать дані опитування КМІС.

1 місяць, 1 тиждень

Зростання протесту українців проти територіальних поступок росії

Кількість українців, які виступають проти територіальних поступок, зросла до 52% у травні 2025 року, згідно з опитуванням КМІС.

1 місяць, 1 тиждень

82% українців готові до опору навіть без підтримки сша

Більше 80% українців вважають, що країна повинна продовжувати боротьбу, навіть якщо сша припинять свою підтримку. Лише 8% готові до капітуляції.

3 місяці, 4 тижні

<