Суспільство

Журналісти в Газі стикаються з голодом і небезпекою

Журналісти в Газі опинилися на межі голоду, повідомляють провідні новинні агенції.

Журналісти в Газі стикаються з голодом і небезпекою

Журналісти в Газі під загрозою голоду

BBC News та три провідні новинні агенції висловили тривогу щодо журналістів у Газі, які стикаються з серйозними труднощами у забезпеченні себе та своїх родин. У спільній заяві BBC, Agence France-Presse (AFP), Associated Press (AP) та Reuters йдеться про те, що журналісти, які висвітлюють конфлікт, тепер переживають голод і "ті ж жахливі обставини, що й ті, про кого вони звітують".

"Протягом багатьох місяців ці незалежні журналісти були очима та вухами світу на місцях у Газі", - зазначається у заяві. Міжнародні новинні агенції покладаються на місцевих репортерів, оскільки Ізраїль не дозволяє міжнародним новинним організаціям, включаючи BBC, відправляти журналістів на цю територію.

Попередження про масовий голод

Ця заява з'явилася на фоні попереджень більше ніж 100 міжнародних гуманітарних організацій та правозахисних груп про масовий голод у Газі. У повній заяві йдеться: "Ми з тривогою стежимо за нашими журналістами в Газі, які все більше не можуть забезпечити себе та свої родини. Журналісти зазнають багатьох позбавлень і труднощів у зонах конфлікту. Ми глибоко стурбовані, що загроза голоду тепер є однією з них."

Вони знову закликали ізраїльські влади дозволити журналістам в'їжджати та виїжджати з Гази, підкреслюючи, що необхідно забезпечити адекватні постачання їжі для населення.

Гуманітарна криза в Газі

У окремій спільній заяві Médecins Sans Frontières (MSF), Save the Children та Oxfam зазначили, що їхні колеги та люди, яким вони допомагають, "згасають". Однак Ізраїль, який контролює постачання в Газу, звинуватив благодійні організації у "служінні пропаганді ХАМАС". З неділі 45 палестинців загинули внаслідок недоїдання, згідно з даними міністерства охорони здоров'я, контрольованого ХАМАС.

Ізраїль заборонив доставку гуманітарної допомоги до Гази на початку березня після двомісячного перемир'я. Блокада була частково знята після майже двох місяців, але нестача їжі та медикаментів погіршилася. Ізраїль, разом зі США, допоміг створити суперечливу нову систему допомоги, якою керує Gaza Humanitarian Foundation (GHF). За даними, з моменту початку роботи GHF зафіксовано сотні вбивств у районах, де надається допомога.

Ситуація з голодом

Всесвітня організація охорони здоров'я (ВООЗ) повідомила, що чверть населення Гази стикається з умовами, схожими на голод, згідно з її оцінками. У середу її директор Тедрос Аданом Гебреєсус заявив: "Я не знаю, як це назвати, окрім масового голоду, і це створено людьми. І це дуже ясно, це через блокаду".

Ця ситуація викликає серйозну стурбованість серед міжнародних організацій, які намагаються забезпечити гуманітарну допомогу в регіоні, що переживає важкі часи.

За даними BBC, журналісти в Газі потребують термінової підтримки, щоб продовжувати свою важливу роботу в умовах, що загрожують їхньому життю.

Нове

Вибори на Тайвані: Громадянський рух проти законодавців

Тисячі тайванців голосують на виборах, щоб усунути законодавців, звинувачених у близькості до Китаю.

1 година, 34 хвилини

Ситуація з журналістами в Газі: голод і страждання

Журналісти в Газі стикаються з жахливими умовами життя, борючись за виживання.

1 день, 6 годин

Гуманітарна катастрофа в Газі: діти страждають від голоду

В Газі кожен п'ятий дитина страждає від недоїдання, попереджає ООН. Ситуація стає дедалі гіршою.

1 день, 6 годин

Гуманітарна катастрофа в Газі: голод і насильство

У Газі триває гуманітарна катастрофа, де люди ризикують життям заради їжі. Багато з них стають жертвами насильства під час отримання допомоги.

1 день, 10 годин

Гуманітарна катастрофа в Газі: батьки борються за виживання

У Газі триває гуманітарна криза, де батьки, як Іман Раджаб, намагаються прогодувати своїх дітей в умовах голоду.

2 місяці, 3 тижні

<