Пропозиція про вільну торгівлю
За даними Forbes, Президент Володимир Зеленський запропонував укласти угоду про вільну торгівлю в листі президенту США Дональду Трампу. Ця ініціатива стосується нових можливостей співпраці в оборонно-промисловому комплексі (ОПК) та торгівлі. Про це повідомив заступник міністра економіки – торговий представник України Тарас Качка, як зазначає інформаційне агентство «Інтерфакс-Україна».
Ключові факти
За словами Качки, Зеленський звернувся із такою пропозицією до президента США, що стане наступним етапом переговорів. Він підкреслив, що Київ зацікавлений у такій угоді, незважаючи на те, що США не є найбільшим торговим партнером України. "Нас цікавлять угоди про вільну торгівлю з усіма країнами G7. Тобто в нас є угоди з Великою Британією, Канадою, Європейським Союзом. Нам потрібні ще США і Японія", – зазначив торговий представник.
Качка пояснив, що дедалі більше виробників будують свою стратегію продажу за кордоном на ринках, які є найбагатшими та більш розвиненими, з більшими вимогами до якості. Це, в свою чергу, створює більшу додану вартість і прибутковість. "Тому для нас важливо зробити акцент на можливості експортувати до США і мати відповідну угоду про вільну торгівлю", – додав він.
Перспективи співпраці
Тарас Качка також зазначив, що створення Американсько-Українського інвестиційного фонду відбудови може стати основою для укладання угоди про вільну торгівлю з США. "Я думаю, що для США це може стати цікавим, але не будемо забігати наперед, адже ми тільки на початкових етапах в цьому напрямку", – констатував він.
Контекст
Нагадаємо, що 23 квітня в Вашингтоні прем’єр-міністр України Денис Шмигаль зустрівся з Міністром фінансів США Скотом Бессентом, де вони домовилися розпочати роботу над зоною вільної торгівлі між Україною та США. 8 травня Верховна Рада ратифікувала угоду між урядами США та України про створення Американсько-Українського інвестиційного фонду відбудови. За законопроєкт №0309 проголосували 338 народних депутатів. 12 травня президент України Володимир Зеленський підписав закон про ратифікацію цієї угоди, що свідчить про активізацію співпраці між країнами.