Повернення українців з полону
Від початку повномасштабного вторгнення росії в Україну вдалося повернути на батьківщину 5 857 людей в рамках обмінів з російського полону. Про це 28 липня повідомив президент України Володимир Зеленський. Він також зазначив, що ще 555 людей вдалося повернути поза обмінами.
"Важливо продовжувати обміни, перевіряти ситуацію по кожному прізвищу. Кожен і кожна важливі. Я вдячний усім, хто робить максимум для того, щоб обміни були можливими, і всім, хто допомагає. Дякую і нашим воїнам, які поповнюють обмінний фонд для України", - підкреслив Зеленський під час зустрічі, присвяченій питанню звільнення полонених.
Зустріч з командою
На зустрічі були присутні представники команди президента, які займаються питаннями звільнення полонених, а також люди, раніше звільнені з неволі рф. Серед них були військові, зокрема бійці бригади "Азов", а також цивільні, такі як Юлія "Тайра" Паєвська та Леніє Умерова.
"Ми говорили про найважливіше: повернення всіх наших людей додому, на якому етапі ми на сьогодні з обмінами", - розповів президент. Він також нагадав, що в рамках домовленостей, досягнутих на перемовинах з представниками рф у Стамбулі, в Україну повернули більше тисячі військовослужбовців.
Сподівання на звільнення цивільних
Зеленський висловив сподівання, що вдасться звільнити й тих цивільних, які наразі утримуються в росії. "Ми продовжимо працювати над цим питанням, адже кожен українець має право на повернення додому", - додав він.
Ця інформація підкреслює важливість обмінів полоненими та зусиль, які докладаються для повернення українців, які стали жертвами війни. За даними DW, президент закликав усіх, хто може допомогти в цьому процесі, продовжувати свою роботу.
Висновок
Повернення українців з полону залишається одним з пріоритетних завдань для української влади. Президент Зеленський запевнив, що команда працює над цим питанням, і сподівається на подальші успіхи в звільненні українців, які залишаються в полоні.