Завдання для виробників дронів
Президент України Володимир Зеленський оголосив про нове завдання для українських виробників безпілотних літальних апаратів (БпЛА). Він зазначив, що метою є забезпечення здатності України застосовувати щонайменше 1000 дронів-перехоплювачів на добу. Цю інформацію Зеленський оприлюднив у п'ятницю, 25 липня, під час візиту на підприємство, яке спеціалізується на виробництві таких дронів.
"Україна вміє робити класні речі та зберігає технологічне лідерство в захисті життя. Завдання для виробників поставлене чітке - це здатність України у визначений час застосувати щонайменше 1000 перехоплювачів на добу", - написав президент у своїх соціальних мережах.
Підтримка з боку уряду
Зеленський також підкреслив, що урядовці активно працюють над контрактуванням таких дронів, а українська влада постійно взаємодіє з міжнародними партнерами, щоб уникнути дефіциту фінансування. Це свідчить про серйозний підхід до розвитку безпілотних технологій в Україні, особливо в умовах сучасних викликів.
Виробничі можливості
24 липня президент повідомив, що спроможності виготовляти дрони-перехоплювачі матимуть 10 компаній, а наразі вже функціонують чотири успішні виробництва. За його словами, для реалізації цього амбітного проекту необхідно інвестувати шість мільярдів доларів.
Крім того, Зеленський зазначив, що для виробництва дронів різних типів, засобів радіоелектронної боротьби та ракет на рік потрібно близько 25 мільярдів доларів. Ці інвестиції є критично важливими для зміцнення обороноздатності України в умовах зростаючих загроз.
Висновок
Зусилля України в розвитку дронової технології можуть суттєво вплинути на ситуацію на фронті, особливо в контексті протидії безпілотникам противника. Чи зможуть дрони-перехоплювачі зупинити "шахеди" та інші загрози, покаже час. Проте, з огляду на заяви президента, Україна налаштована рішуче і готова до нових викликів.
За даними DW, ці ініціативи свідчать про прагнення України зберегти технологічне лідерство в оборонній сфері.