Обговорення законопроєкту
За даними DW, 27 липня 2025 року Президент України Володимир Зеленський провів важливу розмову з президенткою Європейської Комісії Урсулою фон дер Ляєн. Основною темою обговорення стало ухвалення законопроєкту, що передбачає відновлення незалежності Національного антикорупційного бюро (НАБУ) та Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП).
Зеленський зазначив, що законопроєкт має гарантувати незалежність та ефективність антикорупційних органів України. "Подякував Єврокомісії за надану експертизу. Маємо однакове бачення: важливо, щоб законопроєкт був ухвалений невідкладно, уже наступного тижня", - написав він у соцмережах.
Підтримка ЄС
Урсула фон дер Ляєн, у свою чергу, підкреслила, що Україна досягла значних успіхів на своєму європейському шляху і може розраховувати на підтримку Європейського Союзу в цьому питанні. "Вона повинна спиратися на ці міцні основи та зберігати незалежні антикорупційні органи, які є наріжними каменями верховенства права в Україні", - наголосила вона.
Реформи та фінансова допомога
Президент Зеленський також запевнив фон дер Ляєн, що Україна продовжує реалізацію реформ для отримання фінансової допомоги від ЄС в рамках механізму Ukraine Facility. Він повідомив, що підписав ухвалені Верховною Радою закони про реформу Національного агентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами (АРМА) та факторинг.
Перший закон впроваджує нові вимоги до голови АРМА і процедури його відбору, а також запроваджує обов'язковий незалежний аудит діяльності Агентства. Другий закон удосконалює регулювання факторингової діяльності в Україні, що стосується фінансових операцій.
Переговори про вступ в ЄС
Під час розмови також обговорювалися зусилля, необхідні для відкриття першого переговорного кластеру в рамках перемовин про вступ України в ЄС. "Будемо над цим працювати максимально оперативно", - додав Зеленський.
Санкції проти росії
Крім того, Зеленський подякував фон дер Ляєн за ухвалення 18-го пакета санкцій ЄС щодо росії, зокрема за зниження граничної ціни на російську нафту. Він зазначив, що Україна продовжує синхронізацію своїх санкцій з європейськими.
Ця розмова підкреслює важливість співпраці між Україною та Європейським Союзом у боротьбі з корупцією та просуванні реформ, які є критично важливими для європейської інтеграції України.
Згідно з інформацією DW.