Обговорення антикорупційного законопроєкту
24 липня 2025 року Президент України Володимир Зеленський провів телефонну розмову з канцлером Німеччини Фрідріхом Мерцом, під час якої обговорили важливий законопроєкт, що стосується незалежності українських антикорупційних органів. Зеленський зазначив, що розмова була продуктивною, і обидві сторони висловили готовність до подальшої підтримки.
"Як завжди, дуже хороша розмова, є готовність допомагати і продовжувати підтримку. Я поінформував, що вже погодив текст законопроєкту, який гарантує незалежність і дієвість антикорупційних інституцій в Україні", - написав Зеленський у своїх соціальних мережах.
Підтримка антикорупційних органів
Важливим аспектом обговорення стало те, що антикорупційні органи України підтримали цей законопроєкт. Президент підкреслив, що всі учасники розмови погодилися з необхідністю уникнення будь-яких втручань з боку росії у роботу антикорупційної інфраструктури України.
Зеленський також запропонував Німеччині долучитися до експертизи законопроєкту, на що Мерц запевнив у готовності допомогти. Це свідчить про активну міжнародну співпрацю в боротьбі з корупцією в Україні.
Співпраця з ЄС та Великобританією
Крім того, під час розмови з Мерцом, Зеленський обговорив реалізацію домовленостей України з Європейським Союзом та роботу щодо відкриття першого переговорного кластеру про вступ України до блоку. За словами президента, Німеччина висловила абсолютну підтримку в цьому питанні.
Зеленський також поінформував канцлера про ситуацію на фронті та потребу в додатковому фінансуванні для виробництва дронів. "Будемо працювати над тим, щоб збільшити їхню кількість, особливо дронів-перехоплювачів. Дякую, Фрідріху. Дякую, Німеччино, за підтримку України та наших людей", - підсумував він.
Законопроєкт про посилення антикорупційних органів
Раніше, 24 липня, на сайті Верховної Ради України було опубліковано законопроєкт, що передбачає посилення повноважень Національного антикорупційного бюро України (НАБУ) та Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП). Обидва органи заявили, що брали участь у розробці цього законопроєкту, який відновлює усі процесуальні повноваження та гарантії незалежності НАБУ і САП.
Згідно з інформацією DW, цей законопроєкт є важливим кроком у боротьбі з корупцією в Україні та підвищує довіру до антикорупційних інституцій.