Зеленський про мирні переговори
16 травня 2025 року, під час саміту Європейської політичної спільноти, президент України Володимир Зеленський вкотре висловив критику на адресу президента росії володимира путіна. Зеленський зазначив, що путін відмовився приїхати в Стамбул для участі в мирних переговорах, надіславши натомість делегацію низького рівня.
"Вони (росіяни) роблять багато заяв, багато погроз, котрі нічого не вирішують. Вони роблять все можливе, щоб перетворити зустріч у Стамбулі на постановочний пустий процес, так само, як у 2022 році. Це знищує значення дипломатії", - підкреслив Зеленський.
Вимоги до російської делегації
Президент України висловив сумнів у тому, що російська делегація зможе ухвалювати будь-які рішення під час перемовин. Він наголосив, що якщо російська делегація виявиться "просто постановочною" і не зможе принести жодних результатів, світ має відповісти. "Має бути сильна реакція, включаючи санкції проти російського енергетичного сектора і банків. Тиск має підвищуватися доти, доки не буде реального прогресу", - зазначив Зеленський.
Готовність України до переговорів
Водночас президент підкреслив, що Україна готова робити всі "реалістичні" кроки для завершення війни. Проте, для прогресу в переговорах необхідно сформувати довіру між сторонами. "Має бути створений мінімальний рівень довіри для перемовин. Це може бути зроблено через звільнення військовополонених, повернення дітей, яких забрала росія, і звільнення цивільних заручників, утримуваних російською стороною", - додав він.
Підтримка з боку США та Франції
Зеленський також відзначив підтримку завершення війни з боку президента США Дональда Трампа. "Ми маємо надалі працювати тісно з президентом і зберігати максимально можливу координацію", - наголосив він.
Президент Франції Еммануель Макрон, у свою чергу, звинуватив росію у "відсутності бажання" припинити вогонь у війні проти України. Він закликав європейських лідерів до посилення тиску на рф, зазначивши, що "якщо не буде посилення тиску з боку європейців та американців для досягнення цього результату, це не станеться саме по собі".
Ці заяви підкреслюють важливість міжнародної підтримки України в умовах триваючого конфлікту з росією, а також необхідність активізації дипломатичних зусиль для досягнення миру.
Згідно з інформацією DW.