Політика

Зеленський: Крим належить Україні, але потрібна зброя

Президент Володимир Зеленський підкреслив, що Крим є українським за міжнародним правом, але визнав недостатність зброї для його повернення.

Зеленський: Крим належить Україні, але потрібна зброя

Президент України Володимир Зеленський вкотре наголосив на важливості повернення анексованого Криму, підкресливши, що ця територія належить Україні не лише згідно з українською Конституцією, а й відповідно до міжнародного права. "Наша позиція незмінна: тільки український народ має право вирішувати, які території є українськими. Конституція України говорить, що всі тимчасово окуповані території - тимчасово окуповані. Вони всі належать Україні, українському народу. Україна не буде визнавати юридично будь-які тимчасово окуповані території. Мені здається, що це абсолютно справедлива позиція. Вона законна не тільки з точки зору Конституції України, але й з точки зору міжнародного права", - зазначив Зеленський під час спілкування з журналістами 25 квітня.

Недостатність зброї

Водночас президент визнав, що Україні не вистачає зброї для повернення контролю над Кримом. "Саме зброї. Не людей - наші люди це найголовніше. Але казати, що у нас немає армії - це неправда. Та я погоджуюсь з президентом США Дональдом Трампом, що в України недостатньо зброї для повернення контролю над півостровом", - сказав він.

Зеленський також підкреслив, що інші країни можуть допомогти Україні повернути Крим через санкції проти росії та інші форми економічного і дипломатичного тиску. "Але тільки після повного і безумовного припинення вогню. Саме таке наше бачення", - додав він.

Гарантії безпеки

Президент також розповів про зустріч у Лондоні, де українська сторона представила своє бачення гарантій безпеки у відповідь на пропозиції США. "Були американські пропозиції або бачення. На це в Лондоні робоча група (...) запропонувала наше бачення на ті пропозиції, які відкрили США... У наших відповідях є абсолютно конструктивні пропозиції - і контингент, і формат п'ятої поправки. Не самої п'ятої поправки, а такого захисту, який передбачає в країнах НАТО п'ята поправка. Відповідні пропозиції запропоновані. Чекаємо на відповідь", - зазначив Зеленський.

Ці коментарі президента свідчать про продовження активної дипломатичної роботи України на міжнародній арені, спрямованої на повернення Криму та забезпечення безпеки країни. Як повідомляє DW, ситуація залишається складною, але Україна продовжує шукати шляхи для вирішення конфлікту.