Політика

Завершено розслідування проти Коломойського за 9,2 млрд грн

НАБУ та САП завершили розслідування щодо Ігоря Коломойського та його групи у справі про розкрадання коштів ПриватБанку.

Завершено розслідування проти Коломойського за 9,2 млрд грн

Завершення розслідування

Національне антикорупційне бюро України (НАБУ) та Спеціалізована антикорупційна прокуратура (САП) завершили розслідування стосовно колишнього власника ПриватБанку Ігоря Коломойського та п’яти членів його організованої групи. Вони підозрюються у заволодінні коштами банку на понад 9,2 млрд грн. Про це стало відомо 23 липня 2025 року.

Суть справи

Хоча в офіційних повідомленнях не вказується прізвище фігуранта, наведені факти свідчать, що йдеться саме про Ігоря Коломойського. За даними слідства, у січні-березні 2015 року, коли Коломойський обіймав посаду голови Дніпропетровської обласної державної адміністрації, він розробив схему для заволодіння коштами ПриватБанку.

Слідство стверджує, що Коломойський змусив банк виплатити підконтрольній офшорній компанії понад 9,2 млрд грн під виглядом викупу власних облігацій за завищеною вартістю. Це дозволило йому фінансувати підконтрольну компанію та збільшити свою частку в статутному капіталі банку.

Легалізація коштів

Для легалізації частини суми, що перевищує 446 млн грн, кошти перераховувалися через рахунки трьох пов’язаних юридичних осіб під виглядом операцій із цінними паперами. Згодом гроші надійшли на особистий рахунок Коломойського, який використав їх для внесення до статутного капіталу ПриватБанку, виконуючи вимоги Національного банку України.

Обвинувачення

Коломойському та п’яти іншим підозрюваним інкримінують статті 191 (привласнення майна), 209 (відмивання грошей) та 366 (службове підроблення) Кримінального кодексу України. Серед підозрюваних, окрім Коломойського, є ексголова правління ПриватБанку та інші колишні керівники банку.

Контекст справи

Ця справа є частиною масштабного розслідування щодо розкрадання коштів ПриватБанку. У жовтні 2024 року НАБУ і САП визнали, що для доведення вини підозрюваних зібрано достатньо доказів за трьома попередніми епізодами. 6 вересня 2023 року обвинувальний акт було скеровано до суду.

2 вересня 2023 року СБУ та БЕБ оголосили Коломойському підозру у справі щодо виведення коштів із ПриватБанку, що стосується епізоду 2013-2014 років, коли, за даними слідства, він незаконно заволодів 5,8 млрд грн через фіктивне внесення готівки до каси банку.

Судові рішення

Шевченківський районний суд призначив Коломойському запобіжний захід у вигляді арешту на 60 днів з альтернативою застави у 509 млн грн, яка згодом була збільшена до 3,8 млрд грн. Наразі Коломойський перебуває у СІЗО, а його справа продовжує розслідуватися.

Згідно з інформацією Forbes, це розслідування є важливим етапом у боротьбі з корупцією в Україні, особливо в контексті діяльності великих фінансових установ.

Нове

Зеленський пропонує законопроєкт для захисту НАБУ і САП

Президент Володимир Зеленський анонсував законопроєкт для гарантування незалежності антикорупційних інституцій України.

48 хвилин

Нікопольський завод феросплавів продовжує судову боротьбу з ПриватБанком

Нікопольський завод феросплавів оскаржує кредити 2010 року в суді. Справа пов'язана з розслідуваннями у США.

1 місяць, 2 тижні

верховний суд закрив справу суркісів проти приватбанку

верховний суд україни закрив справу, в якій компанії суркісів оскаржували процедуру bail-in приватбанку, підтвердивши неможливість судового оскарження.

3 місяці, 2 тижні

Спеціальне розслідування щодо співвласниці Айбокс Банку

Детективи БЕБ звернулися до суду з клопотанням про спеціальне досудове розслідування у справі Альони Шевцової, підозрюваної у відмиванні 5 млрд грн.

4 місяці, 1 тиждень

Верховний Суд відхилив скаргу Коломойського щодо ПриватБанку

Верховний Суд України підтвердив неможливість повернення ПриватБанку колишнім акціонерам, зокрема Ігорю Коломойському.

4 місяці, 3 тижні

<