Політика

Запобіжний захід для депутатки Куценко: корупційна справа

Суддя обрав запобіжний захід для Ірини Куценко, підозрюваної у корупції. Депутатка просила домашній арешт через страх катувань.

Запобіжний захід для депутатки Куценко: корупційна справа

Запобіжний захід для Ірини Куценко

19 червня 2025 року суддя Київського районного суду Одеси Дмитро Тишка ухвалив рішення про запобіжний захід для депутатки міськради від "Довіряй ділам" Ірини Куценко. Її підозрюють у розкраданні коштів, виділених на фіктивну реабілітацію наркозалежних.

Під час слухання прокурор просив тримати депутатку під вартою на 60 днів з можливістю внесення застави у розмірі 2,3 мільйона гривень. Захисник Куценко, у свою чергу, наводив прецеденти з інших справ, зокрема "Мамедова проти росії" та "Тимошенко проти України", вказуючи на можливі порушення прав підозрюваної.

Страхи депутатки

Ірина Куценко висловила побоювання, що її можуть катувати, якщо оберуть тримання під вартою. Вона просила суд не обирати їй цей запобіжний захід, оскільки вважає себе невинною. Суддя Тишка звернув увагу на те, що на наступний день після отримання підозри депутатка подарувала житло та майно своїм малолітнім дітям. Куценко пояснила це тим, що "готувалися два тижні" і не знала, що їй вручать підозру саме 16 червня.

Розслідування корупції

16 червня співробітники Бюро економічної безпеки оголосили про підозру депутатці Одеської міської ради у справі про корупцію в Центрі профілактики та боротьби з ВІЛ-інфекцією/СНІДом. За попередніми даними, Центр уклав угоди з підконтрольною фізичною особою-підприємцем для освоєння бюджетних коштів на реабілітацію наркоманів, яких насправді не існувало, на суму понад 7 мільйонів гривень. Депутати та посадовці нібито отримували відкати у розмірі 15% від підприємців.

Подробиці слідчих дій та перелік осіб, яким також оголосили про підозру, будуть оприлюднені пізніше. Інтент звернувся до депутатки по коментар, але відповіді не отримав.

Ситуація навколо Ірини Куценко викликала широкий резонанс у суспільстві, адже корупційні справи в Україні залишаються актуальною темою, що потребує термінового вирішення.

За даними ЦПР, подальший розвиток подій у цій справі буде уважно відстежуватися громадськістю та правоохоронними органами.

Нове

Кравченко планує перевірити справи НАБУ та САП

Генеральний прокурор Руслан Кравченко анонсував перевірку розслідувань НАБУ та САП, які тривають понад рік без результатів.

0 хвилин

Депутатку на Херсонщині обвинувачують у державній зраді

Депутатка селищної ради підозрюється у співпраці з окупантами на Херсонщині. Їй загрожує до 15 років ув'язнення.

2 тижні, 5 днів

Підозра ексдепутату Юрчуку за колаборацію з окупантами

Ексдепутату Миколі Юрчуку оголошено підозру за пособництво окупаційній адміністрації в Бериславському районі.

1 місяць

Корупційна справа: підозра депутатці Одеської міськради

Депутатка Одеської міської ради Ірина Куценко отримала підозру у справі про корупцію в Центрі профілактики ВІЛ-інфекції.

1 місяць, 1 тиждень

На Херсонщині викрили колаборантів, які служили окупантам

У Херсонській області оголошено підозри двом колаборантам, які співпрацювали з окупантами. Один з них — депутатка, інший — місцевий житель.

1 місяць, 3 тижні

<