Політика

Законопроєкт США: підтримка України та санкції проти росії

Демократи у Палаті представників США представили законопроєкт, що підтримує Україну та запроваджує жорсткі санкції проти росії.

Законопроєкт США: підтримка України та санкції проти росії

Законопроєкт на підтримку України

14 квітня 2025 року демократи у Палаті представників США представили новий законопроєкт, метою якого є підтримка України в її боротьбі з росією. Цей документ також передбачає запровадження жорстких санкцій проти російської Федерації. Інформацію про це оприлюднило агентство Reuters.

Основні положення законопроєкту

Законопроєкт, представлений провідним демократом у Комітеті із закордонних справ Палати представників Грегом Міксом, має на меті забезпечити фінансування безпеки та відновлення України. Він поділений на три основні розділи, які передбачають більшу підтримку, ніж аналогічний законопроєкт у Сенаті.

Перший розділ підтверджує підтримку України та НАТО, а також включає заходи щодо надання допомоги Україні у відновленні, зокрема створення посади спеціального координатора з відновлення України. Другий розділ передбачає надання Києву допомоги у сфері безпеки, включаючи прямі кредити та військове фінансування. Третій розділ стосується запровадження жорстких санкцій та експортного контролю до росії, зокрема щодо фінансових установ, нафтової та гірничодобувної промисловості, а також російських чиновників.

Політичний контекст

Цей законопроєкт був поданий через два тижні після того, як республіканці та демократи в Сенаті запропонували жорсткі санкції, які можуть бути введені проти росії, якщо вона відмовиться вести мирні переговори з Україною. Помічники Конгресу, які брали участь у написанні законопроєкту, зазначили, що їхньою метою було вплинути на переговори щодо будь-якого документа, пов'язаного з Україною, який буде прийнятий Конгресом.

Розбіжності в адміністрації Трампа

Згідно з інформацією Forbes, серед чиновників адміністрації Дональда Трампа виникають розбіжності щодо підходів до врегулювання війни. Деякі пропонують Україні поступитися територією росії, в той час як інші виступають за більш пряму підтримку України.

Підтримка України в Конгресі

Зусилля Конгресу відображають зростаючу стурбованість законодавців обох партій долею України. Президент-республіканець Дональд Трамп зайняв більш примирливу позицію щодо москви з моменту початку свого другого терміну 20 січня. Трамп, намагаючись виступити посередником у мирній угоді, неодноразово звинувачував президента Володимира Зеленського у війні. Хоча багато членів Конгресу рішуче підтримували Україну протягом трирічного конфлікту, деякі найближчі республіканські союзники Трампа стали менш активними у своїй підтримці з моменту, коли його партія взяла під контроль Палату представників два роки тому, а потім у січні — Білий дім і Сенат.