Підвезення учнів у Волинській області
Згідно з останніми даними, понад 17 тисяч учнів у Волинській області потребують підвезення до навчальних закладів. З них 15,5 тисяч учнів підвозяться шкільними автобусами, що становить 87% від загальної кількості. Решта учнів добираються до шкіл за допомогою рейсових та маршрутних транспортних засобів, що забезпечує організоване підвезення для 95% учнів.
Освітня реформа та потреба в автобусах
В рамках освітньої реформи в області триває формування оптимальної мережі закладів загальної середньої освіти, що призводить до зростання кількості дітей, які потребують підвезення. Улітку 2024 року була заявлена потреба на придбання 43 нових автобусів. На початку 2025 року Уряд виділив 112 млн 105 тис. грн на ці потреби.
Співфінансування та нові автобуси
Згідно з умовами співфінансування, укладено договори на придбання 31 шкільного автобуса для 29 територіальних громад області на загальну суму 117 млн 249 624 тис. грн. Спеціальні автобуси будуть придбані для 24 громад, серед яких: Берестечківська, Головненська, Горохівська, Доросинівська, Дубечненська, Забродівська, Камінь-Каширська, Копачівська, Локачинська, Луківська, Любешівська, Люблинеська, Мар’янівська, Павлівська, Поворська, Поромівська, Ратнівська, Сереховичівська, Смідинська, Сошичненська, Старовижівська, Торчинська, Цуманська та Шацька територіальні громади.
Додаткові автобуси для маломобільних груп
Також укладено договори на придбання 7 звичайних шкільних автобусів для Вишнівської, Затурцівської, Ківерцівської, Ковельської, Колківської, Любешівської та Шацької тергромад. Окрім того, за рахунок додаткової дотації з державного бюджету, укладено договір на придбання 5 спеціальних шкільних автобусів для підвезення маломобільних груп населення для Дубівської, Зимнівської, Ківерцівської, Колківської та Оваднівської територіальних громад.
Підготовка до майбутніх потреб
Начальник Волинської обласної військової адміністрації Іван Рудницький звернувся до керівників громад з проханням вивчити потребу в транспорті для довезення учнів, яка постане до 2027 року. Він підкреслив важливість підготовки до цього процесу, щоб уникнути дискомфорту для учнів. "Волинській ОВА потрібна загальна кількість необхідних транспортних засобів, аби потім передбачити відповідні кошти на співфінансування. Цю потребу треба закрити за найближчі два роки на 100 відсотків", – зазначив Рудницький.
Для цього також було озвучено прохання окреслити своє бачення оптимізації мережі закладів загальної середньої освіти в кожній громаді.
За матеріалами Голос України