Візит українських посадовців до Парижа
Очільник Офісу президента України Андрій Єрмак разом з міністром закордонних справ Андрієм Сибігою та міністром оборони Рустемом Умєровим прилетіли з візитом у Париж, де заплановано серію зустрічей держав «коаліції охочих». Про це Єрмак повідомив у Telegram 17 квітня.
Мета візиту
За словами Єрмака, у рамках візиту заплановано двосторонні та багатосторонні зустрічі з представниками держав коаліції, які готові гарантувати безпеку. Серед країн, з якими відбудуться переговори, — Франція, Німеччина та Велика Британія.
Згідно з інформацією Міністерства закордонних справ, ці зустрічі стануть продовженням консультацій щодо досягнення стійкого миру в Україні. Сторони обговорять шляхи досягнення повного припинення вогню, залучення багатонаціонального військового контингенту для гарантування миру, а також подальшу розбудову безпекової архітектури України.
Зустрічі з представниками США
Українські посадовці також планують провести зустрічі з представниками США, які в цей час перебувають з візитом у Франції. Державний секретар США Марко Рубіо та спеціальний посланець президента Стів Віткофф, якому доручено покласти край війнам в Україні та в секторі Газа, вирушать до Парижа.
Очікується, що Віткофф зустрінеться з президентом Франції Еммануелем Макроном, а Рубіо поговорить зі своїм французьким колегою, міністром закордонних справ Жаном-Ноелем Барро.
Обговорення важливих питань
Чиновник, знайомий із підготовкою до поїздки, повідомив, що сторони обговорять питання, пов'язані з Україною, Іраном та торговельними відносинами у зв'язку з погрозами Дональда Трампа запровадити мита. Візит Віткоффа відбувається через кілька днів після зустрічі спецпредставника з президентом росії володимиром путіним для обговорення можливого припинення вогню в Україні.
Зустріч у москві стала «ще одним кроком у переговорному процесі щодо припинення вогню», незважаючи на «розчарування» Трампа, за словами прес-секретаря Білого дому.
Цей візит українських посадовців до Парижа підкреслює важливість міжнародної підтримки у досягненні миру та стабільності в Україні, а також активну участь України у глобальних безпекових ініціативах.
Як повідомляє Forbes, ці зустрічі можуть стати важливим кроком у зміцненні міжнародної коаліції на підтримку України.