Витік COVID-19 з лабораторії: нові дані німецької розвідки

Німецька розвідка вважає, що існує 80-90% ймовірності витоку коронавірусу з китайської лабораторії. Цю інформацію оприлюднили два німецькі видання.

Витік COVID-19 з лабораторії: нові дані німецької розвідки

Німецька розвідка про витік коронавірусу

Згідно з інформацією, отриманою від німецьких ЗМІ, іноземна розвідка Німеччини (BND) вважає, що існує 80-90% ймовірності того, що коронавірус випадково витік з лабораторії в Китаї. Ці дані були отримані в результаті оцінки, проведеної BND у 2020 році, але до цього часу не були опубліковані.

Дослідження в Інституті вірусології Уханя

Розвідка виявила, що Інститут вірусології Уханя проводив експерименти, в яких віруси модифікувалися для підвищення їхньої передачі між людьми. Як повідомляє BBC, Китай заперечує ці звинувачення, стверджуючи, що причину пандемії "повинні визначати вчені". Вони також посилаються на розслідування Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ), яке визнало теорію витоку з лабораторії "вкрай малоймовірною".

Відсутність консенсусу

На сьогодні немає єдиного консенсусу щодо походження пандемії COVID-19. Теорія витоку з лабораторії викликала багато суперечок серед науковців, багато з яких стверджують, що немає переконливих доказів на її підтримку. Проте ця теорія почала набирати популярності серед деяких розвідувальних агентств, і BND стала останньою, яка розглянула цю можливість.

Зустріч у Берліні

У січні цього року ЦРУ США заявило, що коронавірус "швидше за все" витік з лабораторії, ніж походить від тварин. Згідно з даними видань Die Zeit та Sueddeutscher Zeitung, BND провела зустріч у Берліні в 2020 році в рамках операції під назвою Project Saaremaa, де оцінювала теорію витоку з лабораторії як "ймовірну", хоча й не мала остаточних доказів.

Відповідь Китаю

Представниця Міністерства закордонних справ Китаю Мао Нінг у відповідь на ці заяви зазначила, що "висновок про те, що витік з лабораторії є вкрай малоймовірним, був досягнутий спільною експертною групою Китаю та ВООЗ після відвідування відповідних лабораторій у Ухані". Вона також підкреслила, що Китай рішуче виступає проти будь-якої політичної маніпуляції з питання визначення походження COVID-19.

Критика звіту ВООЗ

Розслідування ВООЗ на початку 2021 року, яке включало візит команди в Ухань, дійшло висновку, що теорія витоку з лабораторії є "вкрай малоймовірною". Однак багато науковців поставили під сумнів ці результати, зазначаючи, що теорія витоку була відкинута на кількох сторінках у звіті, що налічує кілька сотень сторінок. Підтримувачі гіпотези природного походження вважають, що COVID-19 виник у кажанів і потім передався людям через іншу тварину.

Ця ситуація продовжує викликати жваві дискусії в наукових колах, оскільки вчені не знайшли вірус, який би відповідав генетичному складу COVID-19, що викликає сумніви в природному походженні вірусу.

Нове

Зеленський пропонує законопроєкт для захисту НАБУ і САП

Президент Володимир Зеленський анонсував законопроєкт для гарантування незалежності антикорупційних інституцій України.

32 хвилини

Спалах кору в Канаді: чому захворювання знову активізувалося?

У Канаді зафіксовано спалах кору, що вразив понад 3800 осіб, зокрема дітей. Чому це сталося?

2 дні, 19 годин

Нові члени комітету з вакцинації США під сумнівом

Нові члени комітету з вакцинації США під керівництвом Роберта Ф. Кеннеді молодшого розпочали свою роботу, викликавши занепокоєння серед експертів.

3 тижні, 6 днів

Великобританія створила новий список небезпечних хвороб

Великобританія оголосила про новий список з 24 інфекційних хвороб, які можуть загрожувати здоров'ю населення в майбутньому.

3 місяці, 4 тижні

Спалах кору в США: зростання випадків та суперечливі лікування

Спалах кору в США продовжує зростати, зокрема в Техасі, де два невакциновані пацієнти померли. Здоров'я США під загрозою через сумнівні методи лікування.

4 місяці, 1 тиждень

<