Економіка

Visa запускає програму Intelligent Commerce для ШІ-агентів

Visa представила нову програму, що дозволяє штучному інтелекту купувати товари, використовуючи платіжну мережу компанії.

Visa запускає програму Intelligent Commerce для ШІ-агентів

Visa презентує програму Intelligent Commerce

30 квітня компанія Visa анонсувала запуск програми Visa Intelligent Commerce, яка дозволяє штучному інтелекту (ШІ) знаходити та купувати товари. Згідно з пресрелізом компанії, розробники, які створюють ШІ-агентів для комерції, отримають доступ до платіжної мережі Visa.

Адаптація інфраструктури Visa

Visa планує адаптувати свою інфраструктуру, стандарти та можливості для комерції на основі ШІ. Незабаром споживачі зможуть доручати ШІ-агентам використовувати дані їхніх карток Visa (яких на сьогодні налічується 4,8 млрд) для будь-якого платіжного сценарію в торгових точках, що приймають цифрові оплати.

Співпраця з провідними технологічними компаніями

Для розвитку комерції на основі ШІ Visa співпрацює з відомими платформами та брендами, такими як Anthropic, IBM, Microsoft, Mistral AI, OpenAI, Perplexity, Stripe та Samsung. Як зазначив Джек Форестелл, директор з продуктів та стратегії Visa, "ШІ-агенти мають колосальний потенціал у комерції: від оптимізації рутинних покупок до складніших завдань, таких як бронювання столика в ресторані чи квитка на концерт".

Як працює Visa Intelligent Commerce

Програма передбачає, що картки, готові до використання ШІ, будуть замінені на токенізовані цифрові реквізити. Ці реквізити підтверджують, що обраний споживачем агент має право діяти від його імені, що додає елемент перевірки особистості до комерції на основі ШІ. Тільки споживач може давати агенту вказівки, що робити й коли активувати платіжні реквізити.

Персоналізація та безпека

Споживачі зможуть ділитися основними відомостями про витрати та покупки з картки Visa, щоб покращити роботу агента та персоналізувати рекомендації товарів. Вони також зможуть легко встановлювати ліміти та умови витрат, надаючи чіткі інструкції для транзакцій, які здійснює агент. Сигнал про покупку передається Visa в режимі реального часу, що дозволяє компанії контролювати транзакції та допомагати з вирішенням спорів.

Розвиток платіжної мережі Visa

Visa продовжує впроваджувати нові функції для розвитку своєї платіжної мережі. Компанія підтримує криптовалютні транзакції, зокрема через картки, прив’язані до стейблкоїнів, а також розвиває розрахунки та програмовані гроші. У співпраці з Bridge, дочірньою компанією Stripe, Visa розробляє картковий продукт, який дозволяє фінтех-розробникам випускати картки, прив’язані до стейблкоїнів, у кількох країнах через єдину API-інтеграцію. У 2024 році Visa також представила Flex Credential – платіжну картку, яка підтримує перемикання між різними способами оплати: дебет, кредит, BNPL («купи зараз, заплати пізніше").

За даними Forbes, нова програма Visa Intelligent Commerce обіцяє значно спростити процес покупок для споживачів, використовуючи можливості штучного інтелекту.