Політика

Відносини України та сша: новий етап співпраці

Керівник Офісу президента України Андрій Єрмак заявив, що відносини з сша повернулися на правильний шлях після переговорів у Саудівській Аравії.

Відносини України та сша: новий етап співпраці

Відновлення співпраці

Відносини України та Сполучених Штатів Америки "повернулися на правильний шлях," заявив керівник Офісу президента України Андрій Єрмак в інтерв'ю агентству Reuters, опублікованому 26 березня. За його словами, два раунди переговорів про можливе припинення вогню, що відбулися в Саудівській Аравії, продемонстрували готовність Києва до співпраці з президентом США Дональдом Трампом у його прагненні покласти край війні.

Єрмак підкреслив, що дії України контрастують з підходом Росії до переговорів, який, на його думку, включає висунення умов для мирної угоди. "Я вважаю, що ми маємо чудові діалоги з американцями. Я вважаю, що ми повернулися на правильний шлях," - зазначив він.

Переговори в Саудівській Аравії

Описуючи переговори в Саудівській Аравії, Єрмак зазначив, що "ми продемонстрували, що серйозно налаштовані, і американці це зрозуміли." Він також вказав на те, що Росія, на відміну від України, "просто грає в ігри." За словами Єрмака, підхід РФ до переговорів включає вимоги послабити санкції в обмін на перемир'я у Чорному морі, що свідчить про їхню відмову від безумовного припинення вогню.

"Наша логіка полягає в тому, що ми маємо рухатися без будь-яких умов. Президент Трамп хоче закінчити цю війну, це чудово. Росія не хоче закінчувати цю війну," - підкреслив Єрмак.

Перспективи миру

На думку Єрмака, найкращим способом переконати Росію в необхідності миру є дотримання ними домовленостей, досягнутих у Саудівській Аравії, принаймні, початкових домовленостей щодо безумовного припинення вогню. "А потім рухатися вперед до дійсно стійкого миру," - додав він.

Ці заяви свідчать про активізацію дипломатичних зусиль України в контексті міжнародної підтримки та пошуку шляхів до миру в регіоні. Як повідомляє DW, подальші кроки України в цьому напрямку можуть суттєво вплинути на розвиток ситуації в регіоні.