Вибух танкера Vilamoura
Танкер Vilamoura, який перевозив 1 мільйон барелів нафти, зазнав вибуху поблизу узбережжя Лівії. Наразі судно буксирують до Греції для оцінки пошкоджень. Про це повідомляє Bloomberg 30 червня.
Причини та наслідки вибуху
Причина вибуху залишається невідомою, хоча раніше танкер відвідував російські порти для завантаження нафти. За даними грецької компанії TMS Tankers, яка керує судном, вибух призвів до затоплення машинного відділення, але забруднення довкілля не сталося, а екіпаж перебуває в безпеці.
Повторювані інциденти
Згідно з інформацією консалтингової компанії Vanguard Tech, це вже п’ятий випадок вибуху на танкерах, які заходили до російських портів, з початку 2025 року. Останніми місяцями низка подібних інцидентів спонукала судновласників перевіряти корпуси суден на наявність мін за допомогою водолазів і підводних апаратів.
Відстеження судна
Дані відстеження суден, проаналізовані Bloomberg, показують, що Vilamoura з квітня двічі відвідував російські нафтові термінали, завантажуючи нафту казахстанського походження. У квітні танкер заходив до порту Усть-Луга, а в травні – до термінала Каспійського трубопровідного консорціуму біля Новоросійська.
Можливі версії інциденту
Консалтингова компанія Vanguard, цитована Maritime-Executive, зазначає, що однією з версій інциденту є атака магнітною міною, хоча офіційного підтвердження цієї інформації немає.
Інші випадки вибухів
Раніше цього року вибухи пошкодили чотири інші танкери, які відвідували російські порти: Seajewel (під прапором Мальти), Seacharm (Маршаллові острови), Grace Ferrum (Ліберія) та Kola (Антигуа і Барбуда). Ці інциденти викликають занепокоєння серед судновласників та міжнародних організацій, які стежать за безпекою морських перевезень у регіоні.
Висновок
Вибух танкера Vilamoura підкреслює ризики, пов'язані з морськими перевезеннями нафти, особливо в умовах зростаючої напруженості в регіоні. Подальші розслідування можуть пролити світло на причини цього інциденту та запобігти подібним випадкам у майбутньому.
За даними Forbes, ситуація залишається під контролем, але потребує уважного моніторингу.