Безпека

Великобританія та Німеччина розроблять нову зброю дальнього враження

Міністри оборони Великобританії та Німеччини оголосили про спільну розробку нового озброєння, здатного вражати цілі на відстані понад 2000 км.

Великобританія та Німеччина розроблять нову зброю дальнього враження

Спільна розробка нового озброєння

15 травня 2025 року в Берліні міністри оборони Великобританії Джон Гілі та Німеччини Борис Пісторіус оголосили про розробку нового високоточного озброєння, яке зможе вражати цілі на відстані понад 2000 кілометрів. Цю інформацію підтвердило британське міністерство оборони, зазначивши, що деталі про тип озброєння поки що не розголошуються, але воно обіцяє стати "однією з найсучасніших систем, будь-коли розроблених Великобританією".

Угода Trinity House

Спільна розробка відбуватиметься в рамках угоди, укладеної торік, яка має на меті зміцнення співпраці у сфері оборони, відомої як Trinity House Agreement. Джон Гілі підкреслив, що це партнерство допоможе зробити оборону "двигуном зростання", створюючи нові робочі місця, підвищуючи кваліфікацію та залучаючи інвестиції в обох країнах.

Придбання торпед Sting Ray

Під час зустрічі міністри також обговорили спільну програму закупівель торпед Sting Ray для морських патрульних і протичовнових літаків P-8 Poseidon. Це має покращити здатність Великобританії та Німеччини протистояти новітнім підводним загрозам і зміцнити національну безпеку обох країн.

Закупівля військових мостів

Крім того, обговорювалася можливість закупівлі Німеччиною сучасних британських військових мостів. Після підписання Trinity House Agreement у жовтні 2024 року, Гілі назвав цю угоду "епохальною". Вона передбачає виробництво танків німецького концерну Rheinmetall на кількох британських заводах, а також будівництво заводу з виробництва артилерійських дул.

Нові категорії озброєнь

Згідно з інформацією, що надходила від агентства Reuters, йшлося про спільне створення нової категорії озброєнь з більшою дальністю і точністю, ніж далекобійні ракетні системи Storm Shadow, які були передані Британією Збройним силам України. Угода також передбачає інтеграцію системи протиповітряної оборони та спільні військові навчання на східному фланзі НАТО для стримування росії на тлі її війни проти України.

Плани на майбутнє

Планується також створення танкових підрозділів, підтримуваних дронами, що свідчить про прагнення обох країн до модернізації своїх збройних сил у відповідь на сучасні виклики. Ці ініціативи підкреслюють важливість міжнародної співпраці у сфері оборони в умовах глобальної нестабільності.

За даними DW, нові технології та спільні проекти можуть суттєво змінити баланс сил у регіоні.