Відмова від пропозиції Макрона
Велика Британія відхилила ідею президента Франції Емманюеля Макрона про обмежене місячне перемир'я між росією та Україною. Як повідомляє FT, це сталося після саміту в Лондоні, де європейські держави намагалися знайти спільний підхід до мирного процесу.
Розбіжності після саміту
На саміті, що відбувся 2 лютого, лідери країн обговорювали стратегії після невдалої зустрічі між президентами США Дональдом Трампом і Володимиром Зеленським. Макрон висловив думку, що обмежене місячне припинення вогню могло б допомогти перевірити наміри росії. Однак прем'єр-міністр Великої Британії Кір Стармер підкреслив, що ця ідея не є «британським планом».
Британський чиновник зазначив, що "є різні варіанти на столі, які ще обговорюватимуться з США та європейськими партнерами, але місячне перемир'я не погоджено".
Застереження від паузи в бойових діях
Заступник міністра оборони Великої Британії Люк Поллард висловив занепокоєння, що пауза в бойових діях може дати росії можливість перегрупуватися. Він зазначив, що українці мають "дуже реальне занепокоєння" щодо можливих наслідків короткої паузи у війні.
Позиція України
Президент України Володимир Зеленський також відкинув заклики до негайного припинення вогню, підкресливши, що це було б "провалом для всіх", якщо б не було детальних гарантій безпеки.
Співпраця з Францією
2 березня Кір Стармер оголосив про співпрацю Великої Британії з Францією у розробці "плану припинення вогню", який буде представлений Сполученим Штатам. Він виділив три ключові елементи для забезпечення тривалого миру в Україні: потужна позиція Києва, гарантії безпеки від Європи та підтримка з боку США.
Стармер підкреслив, що угода не може бути такою, що швидко розвалиться, оскільки це найбільше хвилює Зеленського. Того ж дня Макрон в інтерв'ю Le Figaro зазначив, що Франція разом із Великою Британією пропонують обмежене місячне перемир'я, яке охоплюватиме повітряні та морські атаки, зокрема удари по енергетичних об'єктах. За його словами, реалізувати таке перемир'я в повітрі та на морі було б легше, ніж контролювати його на землі.