Виявлення мережі торгівлі дітьми
Індонезійська поліція нещодавно викрила міжнародну мережу торгівлі дітьми, яка, за даними правоохоронців, продала щонайменше 25 немовлят до Сінгапуру з 2023 року. Під час операції в містах Понтіанак і Тангеранг було заарештовано 13 осіб, а також врятовано шість немовлят, які були на межі торгівлі. Всі врятовані діти мають приблизно один рік.
"Немовлята спочатку перебували в Понтіанаку, де їм оформляли імміграційні документи, перш ніж відправити до Сінгапуру," - повідомив директор з кримінальних розслідувань поліції Західної Яви Сураван у коментарі для BBC.
Механізм роботи злочинної групи
Згідно з інформацією поліції, злочинна група націлювалася на батьків або вагітних жінок, які не бажали виховувати своїх дітей. У деяких випадках контакт з жертвами встановлювався через Facebook, а потім переходили на більш приватні канали, такі як WhatsApp. "Деякі немовлята навіть були зарезервовані ще в утробі матері," - зазначив Сураван.
Після народження, витрати на пологи покривалися, а батькам виплачували компенсацію, після чого дитина забиралася. Поліція повідомила, що до складу групи входили рекрутери, які знаходили немовлят для торгівлі, опікуни та особи, які готували підроблені документи, такі як свідоцтва про народження та паспорти.
Ціни на немовлят
Немовлята продавалися за ціною від 11 до 16 мільйонів індонезійських рупій (приблизно 673 долари США або 502 фунти стерлінгів) за кожне. За словами затриманих, мережа продала щонайменше 12 хлопчиків і 13 дівчаток, більшість з яких походила з різних районів Західної Яви.
Пошук усиновлювачів
Поліція Індонезії заявила, що їх "термінове завдання" полягає в тому, щоб знайти усиновлювачів у Сінгапурі. "Ми перевіримо дані з немовлятами, які виїхали, щоб точно знати, хто виїхав, хто їх супроводжував, коли вони виїхали і хто усиновлювачі там," - додав Сураван.
Соціальні причини торгівлі дітьми
Аї Рамаянті, комісар Індонезійської комісії з захисту дітей (KPAI), зазначила, що мережі торгівлі дітьми зазвичай націлюються на жінок у скрутних ситуаціях. "Це можуть бути випадки, коли жінки завагітніли внаслідок сексуального насильства, покинутості чоловіком або небажаних вагітностей від випадкових зв'язків," - сказала вона.
В Індонезії аборти заборонені, за винятком певних умов, таких як медичні надзвичайні ситуації та вагітності внаслідок зґвалтування. Аї Рамаянті також зазначила, що мережі торгівлі дітьми часто маскуються під клініки для вагітних, дитячі будинки або соціальні притулки, які нібито піклуються про вразливих жінок і дітей.
Зростання випадків торгівлі дітьми
Хоча офіційних даних про кількість немовлят, що продаються в Індонезії, немає, дані KPAI свідчать про те, що ця проблема зростає. У 2020 році KPAI зафіксувала 11 випадків дітей як жертв незаконного усиновлення, а в 2023 році - 59 випадків, пов'язаних із викраденням дітей та торгівлею під виглядом незаконного усиновлення. Останній випадок, який KPAI відстоювала, стався в 2024 році, коли немовлята були виявлені в процесі продажу в таких місцях, як Депок, Західна Ява та Балі.
Ціни на немовлят варіюються: в Яві вони становлять від 11 до 15 мільйонів рупій, тоді як на Балі можуть досягати 20-26 мільйонів рупій, залежно від фізичних характеристик дитини.