Відзначення 50-річчя закінчення війни
У спекотний день у В'єтнамі, 20-річна студентка Тунг Лінь зізналася, що "в основному нічого не знає" про криваву, десятилітню війну, яка розділила її країну на комуністичний Північ і південну частину, підтримувану США. "Мої дідусі воювали у цій війні, і завдяки цьому сьогодні ми можемо дивитися на небо і бачити літак, і не відчувати страх, як вони", - сказала вона, приклеївши до щоки маленьку жовту зірку на червоному прямокутнику - в'єтнамському прапорі.
Сьогоднішній В'єтнам - це зовсім інша країна, ніж та, з якої американські війська вийшли в поразці. Країна активно розвивається, стає багатшою, а її авторитарне комуністичне керівництво прийняло капіталізм. В'єтнам прагне наслідувати Китай, інвестуючи в розвиток як надійного виробничого хабу, навіть як альтернативи Китаю.
Економічні виклики
Однак це амбітне прагнення є ризикованим на фоні торгової війни президента США Дональда Трампа, який загрожує 46% митом проти В'єтнаму. Це може зруйнувати економічний потенціал країни. В'єтнам, який був французькою колонією, китайським васалом і протягом 20 років - полем битви в американській боротьбі за стримування комунізму, знову опинився на передовій нової американської битви, що має на меті стримати зростання Пекіна як економічної супердержави.
Молоде покоління з амбіціями
В'єтнам - молода країна, середній вік населення становить 33 роки, що значно молодше, ніж у Таїланду чи Китаю. "Я хочу працювати на благо В'єтнаму", - сказала Лінь, навчаючись економіці та маркетингу. "І так, успіх для мене також", - додала вона з усмішкою. Це мрія, яка відповідає метушливому місту, в якому вона живе - тепер це розгалужений мегаполіс з 10 мільйонами людей.
В'єтнамська столиця, Хошимін, має таку ж задушливу трафік, скляні хмарочоси, п'ятизіркові готелі та ресторани, як і будь-яке азійське мегаполіс. Важко знайти сліди соціалістичної ідеології, яка призвела до захоплення міста в 1975 році, коли воно було столицею Південного В'єтнаму. Переможці перейменували його на Хошимін, на честь революційного батька Північного В'єтнаму.
Погляд у майбутнє
Сьогодні, святкуючи річницю "об'єднання", молоді люди, як Лінь, з ентузіазмом говорять про своє майбутнє. "Ми не злі на американців. Це було в минулому. Тепер ми хочемо торгувати з Америкою", - сказала вона. В'єтнамські лідери також мають подібні амбіції. У січні новий голова комуністичної партії країни, То Лам, розпочав програму скорочення бюрократії.
В'єтнам на роздоріжжі
В'єтнам знову опинився перед вибором - Америка чи Китай. Але це не вибір, який він може або хоче зробити, оскільки йому потрібні обидва. Менш ніж два тижні тому вони влаштували червоний килим для китайського лідера Сі Цзіньпіна в Ханої. Теплі слова дружби та підтримки були висловлені, але відносини з великим комуністичним сусідом є складнішими, ніж можуть здаватися.
В'єтнам, який наполягає на "погляді вперед", здається, майже забув про тих, хто воював у джунглях і пережив пекло американських бомб. Але навіть вони кажуть, що не повинно бути повернення до минулого. "Ми повинні мати мир. Ми вже досягли багато прогресу. Життя людей стало більш процвітаючим і задоволеним. Тепер ми повинні працювати разом з американцями заради майбутнього", - підсумував ветеран війни Лей Тхань Гіан.
Згідно з інформацією BBC, В'єтнам продовжує свій шлях до економічного зростання, незважаючи на виклики, які стоять перед країною.