Україна потребує значних інвестицій у оборону
У 2026 році Україна потребуватиме щонайменше 120 мільярдів доларів на оборонні потреби, заявив міністр оборони Денис Шмигаль у вівторок, 22 липня, на щорічній нараді керівників закордонних дипломатичних установ України.
"Працюємо з іншими країнами, щоб залучити половину цієї суми за підтримки союзників. Уже ведемо предметні перемовини з членами ЄС та НАТО", - повідомив він у Telegram за підсумками участі в нараді.
Розвиток оборонної промисловості
Шмигаль також зазначив, що Україні потрібне додаткове фінансування для розвитку оборонної промисловості, зокрема для виробництва FPV-дронів, далекобійних безпілотників і БпЛА-перехоплювачів. Він підкреслив важливість залучення більшої кількості іноземних підприємств, "які готові співпрацювати з Україною і працювати в Україні".
"Пропонуємо союзникам створювати спільні підприємства, передавати ліцензії й відкривати виробництва у країнах-партнерах. Під час війни така продукція буде спрямована на потреби Сил оборони України, а в перспективі - посилить і наших партнерів", - наголосив міністр.
Унікальний бойовий досвід
За словами Шмигаля, Україна готова ділитися з партнерами "унікальним бойовим досвідом, технологіями та інноваціями". Він також підкреслив, що 50 відсотків озброєнь для Сил оборони мають закуповуватися в Україні.
Чиновник звернув увагу послів, що Київ потребує не лише додаткових озброєнь, зокрема систем протиповітряної оборони, але й нелетальної допомоги, яку можуть надавати й нейтральні країни.
Дефіцит оборонних закупівель
Напередодні Шмигаль повідомляв, що Україні потрібно ще шість мільярдів доларів, щоб закрити дефіцит оборонних закупівель у 2025 році.
Начальник головного управління розвідки міноборони України Кирило Буданов на нараді зазначив, що росія планує витратити близько 1,1 трильйона доларів на переозброєння до 2036 року, що є "наймасштабнішою програмою озброєння рф з часів розпаду Радянського Союзу".
"Відбувається тотальна мобілізація політики, економіки та суспільства рф для готовності до майбутньої масштабної війни", - наводить його слова ГУР. Буданов зауважив, що росія вже проводить військову реформу, в рамках якої створені два нові військові округи - московський і Ленінградський, а також заплановано формування нових дивізій, з’єднань і військових частин.
Глобальні амбіції росії
Крім того, рф нарощує присутність в Африці, проводить гібридні інформаційні та кібероперації на території інших держав, підтримує "авторитарні режими й терористичні організації по всьому світу", констатував очільник ГУР.
"москва має на меті нав’язати країнам власне бачення майбутнього устрою світу, де “великі” держави, передусім - російська Федерація, володіють усією повнотою влади, монополією на всі критичні ресурси і в закритому колі вирішують долю світу", - підсумував Буданов.
Згідно з інформацією DW.