Економіка

Ціни на нафту обвалилися через переговори США з Іраном

Ціни на нафту впали на 3% після заяви Трампа про прогрес у переговорах з Іраном щодо ядерної програми.

Ціни на нафту обвалилися через переговори США з Іраном

Обвал цін на нафту

15 травня 2025 року ціни на нафту зазнали значного падіння, знизившись більш ніж на 3% після заяви президента США Дональда Трампа про прогрес у непрямих переговорах з Іраном. Ціна на нафту марки Brent впала на 3,7%, до $63,68 за барель, хоча згодом трохи піднялася до $63,9. На момент 11:55 за київським часом Brent торгується на рівні $63,7. Американська нафта WTI також подешевшала на 3,2%, до $61,1 за барель, а згодом ціна опустилася до $60,7.

Прогрес у переговорах

14 травня Трамп, перебуваючи в Досі, заявив, що США ведуть "дуже серйозні переговори з Іраном заради довгострокового миру". Він зазначив, що "Іран частково погодився з умовами […] Ми близькі до можливої угоди". Ці переговори відбулися в Омані за участі спецпосланця США Стіва Віткоффа та міністра закордонних справ Ірану Аббаса Арагчі. Це був четвертий раунд діалогу, і МЗС Ірану охарактеризувало їх як "складні, але корисні".

Позиція Ірану

Аббас Арагчі підкреслив, що Іран не готовий поступитися правом на збагачення урану, але висловив готовність обговорити обмеження обсягів і рівня збагачення для зміцнення довіри. Віткофф, у свою чергу, заявив, що адміністрація Трампа вимагає повного демонтажу трьох основних ядерних об’єктів Ірану, інакше переговори можуть бути припинені, а США "оберуть інший шлях".

Військові загрози та санкції

Дональд Трамп неодноразово висловлював бажання укласти угоду з Іраном, але також погрожував воєнними діями та посилив санкції в межах кампанії "максимального тиску". Ці події викликали занепокоєння на світових ринках, що, в свою чергу, вплинуло на ціни на нафту.

Таким чином, ситуація навколо переговорів між США та Іраном продовжує залишатися напруженою, що відображається на світових цінах на нафту. За даними Forbes, ринок уважно стежить за розвитком подій, оскільки будь-які зміни можуть суттєво вплинути на глобальну економіку.