Скорочення фінансування гуманітарної допомоги
Згідно з новим дослідженням, опублікованим у медичному журналі The Lancet, рішення Дональда Трампа скоротити більшість фінансування США для закордонної гуманітарної допомоги може призвести до понад 14 мільйонів додаткових смертей до 2030 року. При цьому третина з тих, хто під загрозою передчасної смерті, — це діти.
Вплив на вразливі популяції
Державний секретар США Марко Рубіо у березні заявив, що адміністрація Трампа скасувала понад 80% усіх програм в Агентстві США з міжнародного розвитку (USAID). "Для багатьох країн з низьким і середнім рівнем доходу наслідки цього шоку можуть бути порівнянні за масштабом з глобальною пандемією або великою збройною конфліктом", — зазначив Давиде Раселла, один з авторів звіту The Lancet. Він також додав, що скорочення фінансування "ризикує різко зупинити — і навіть зворотити — двох десятиліть прогресу в охороні здоров'я серед вразливих популяцій".
Прогнози щодо смертності
Дослідження, яке охоплює дані з 133 країн, показало, що фінансування USAID запобігло 91 мільйону смертей у країнах, що розвиваються, між 2001 і 2021 роками. Моделювання показало, як скорочення фінансування на 83% — цифра, оголошена урядом США раніше цього року — може вплинути на рівень смертності. Прогнози вказують на те, що це може призвести до понад 14 мільйонів уникнених смертей до 2030 року, з яких понад 4,5 мільйона — діти віком до п'яти років, що становить близько 700 тисяч дитячих смертей на рік.
Критика адміністрації Трампа
Адміністрація Трампа, яка керується ініціативою з економії витрат мільярдера Ілона Маска, має на меті скоротити федеральну робочу силу. Вона також звинуватила USAID у підтримці ліберальних проектів. США, які є найбільшим у світі постачальником гуманітарної допомоги, працюють у більш ніж 60 країнах, переважно через підрядників. За словами Рубіо, залишилося приблизно 1,000 програм, які будуть адмініструватися "ефективніше" під контролем Державного департаменту США та у консультації з Конгресом.
Ситуація на місцях
Проте ситуація на місцях не покращується. Минулого місяця представник ООН повідомив, що сотні тисяч людей "повільно голодують" у таборах біженців Кенії після того, як скорочення фінансування США зменшило продовольчі пайки до найнижчих рівнів за всю історію. У лікарні в Какумі, на північному заході Кенії, BBC стала свідком того, як немовля, яке ледве рухалося, демонструвало ознаки недоїдання, зокрема, шкіра на її тілі була зморщеною та лущилася.
Ці дані підкреслюють серйозність ситуації, з якою стикаються вразливі популяції в умовах зменшення міжнародної допомоги. Як зазначає Раселла, наслідки можуть бути катастрофічними, якщо не вжити термінових заходів для підтримки цих людей.
Згідно з інформацією BBC.