Політика

Трамп пропонує мирний план для України, але Німеччина проти

Німеччина відкинула мирний план Трампа, вимагаючи збереження територіальної цілісності України.

Трамп пропонує мирний план для України, але Німеччина проти

За даними CNN, У неділю міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус попередив, що передача великих територій України росії за мирною пропозицією, запропонованою президентом США Дональдом Трампом, буде "капітуляцією". За його словами, Україна може бути готова поступитися частиною території для досягнення тривалого мирного договору, але не повинна йти так далеко, як це передбачає остання пропозиція американського президента.

"Україна сама могла б отримати те, що включено в цю пропозицію, практично через капітуляцію", - зазначив Пісторіус в інтерв'ю німецькому державному мовнику ARD. Він підкреслив, що не бачить жодної додаткової цінності в такій угоді.

Трамп, у свою чергу, висловив розчарування через те, що його зусилля з посередництва у мирному договорі між москвою та Києвом за три роки війни поки що не увінчалися успіхом. Білый дім активізував зусилля для досягнення угоди, яка включає визнання контролю росії над Кримом, південним українським півостровом, який москва незаконно анексувала більше десяти років тому, а також надання росії додаткових територій України, які вона окупувала з початку повномасштабного вторгнення в 2022 році.

Президент України Володимир Зеленський у суботу визнав, що Україні не вистачає військової потужності для повернення Криму силою, але чітко дав зрозуміти, що територіальні поступки є червоною лінією. "Ця [територія] не є моєю власністю. Це власність українського народу", - сказав він на брифінгу в п'ятницю.

Після зустрічі Трампа та Зеленського у Ватикані перед похороном Папи Франциска, американський президент зазначив, що вони коротко обговорили питання Криму і що вважає, що Зеленський "хоче укласти угоду". Трамп також різко розкритикував президента росії володимира путіна, закликавши його "перестати стріляти, сісти за стіл переговорів і підписати угоду".

У неділю Трамп повернувся до Вашингтона, де, за словами його помічників, розпочнеться критичний тиждень для визначення майбутнього зусиль США щодо посередництва в закінченні війни. Він також підняв питання про можливість введення нових санкцій проти росії після її смертоносного нападу на Київ минулого тижня.

Тим часом, Північна Корея вперше визнала, що направила свої війська для підтримки росії у війні з Україною, похваливши свої підрозділи за внесок у "цінну перемогу" в окупованому росією регіоні Курськ. "Операції з визволення Курської області для відбиття авантюрного вторгнення російської Федерації українською владою були успішно завершені", - заявила Центральна військова комісія Північної Кореї, згідно з державним інформаційним агентством KCNA.

путін у суботу стверджував, що його країна відновила контроль над Курськом, хоча Київ наполягає на тому, що його війська запекло борються за збереження своїх позицій у цій території. За даними українських офіційних осіб та західних розвідувальних звітів, близько 12 000 північнокорейських солдатів були відправлені для участі у бойових діях в росії, але Пхеньян ніколи не підтверджував їх присутність. У березні південнокорейська армія повідомила, що ще 3 000 північнокорейських солдатів були відправлені до росії, замінивши близько 4 000 військових, які загинули або були поранені в бою.

Північна Корея підтвердила, що її війська беруть участь у війні в Україні, що є порушенням резолюцій ООН і незаконним актом, який загрожує світовому миру. Міністерство оборони Південної Кореї заявило, що "Північна Корея фактично визнала свої кримінальні дії", офіційно оголосивши про розгортання своїх військ. Ця ситуація викликає занепокоєння у Державному департаменті США, який закликав до припинення військової участі Північної Кореї у війні в Україні.

Таким чином, ситуація навколо мирного процесу в Україні залишається напруженою, а міжнародна спільнота продовжує стежити за розвитком подій.