Економіка

Трамп погрожує Китаю новими тарифами на імпорт

Президент США Дональд Трамп пригрозив Китаю додатковим тарифом у 50% на імпорт, якщо Пекін не скасує свій контрзаход.

Трамп погрожує Китаю новими тарифами на імпорт

Тарифна ескалація між США та Китаєм

Президент США Дональд Трамп оголосив про можливість введення додаткового тарифу у 50% на товари, що імпортуються з Китаю, якщо Пекін не скасує свій контрзаход, оголошений у п'ятницю. У своєму пості на соціальній платформі Truth Social Трамп зазначив, що новий тариф буде введено, якщо Китай не відмовиться від свого 34% контр-тарифу на американські товари, який був анонсований в той же день.

Вплив на ринок

Трамп спочатку запровадив податок у 34% на китайські імпорти минулої середи, оголосивши про тарифи на десятки торгових партнерів США. Якщо він введе додатковий 50%, американські компанії сплачуватимуть загальну ставку у 104% на китайські імпорти. У своєму пості Трамп підкреслив, що Китай запровадив свій контрзаход "незважаючи на моє попередження, що будь-яка країна, яка відповість на США, запровадивши додаткові тарифи, буде негайно зустрінута новими та значно вищими тарифами".

Глобальні наслідки

Ескалація напруженості між США та Китаєм викликала побоювання щодо глобальної торгової війни. Тарифи можуть стати серйозним ударом для китайських виробників, для яких США є ключовим ринком експорту. Невизначеність навколо тарифів призвела до турбулентності на світових фондових ринках. Європейські ринки закрилися зниженням після того, як азійські фондові індекси впали, зокрема, індекс Гонконгу Hang Seng знизився більш ніж на 13%, що стало найбільшим одноденним падінням з 1997 року.

Переговори та міжнародні реакції

У своєму пості Трамп також зазначив, що переговори щодо тарифних ставок між країнами "почнуться негайно". Він має зустрітися з лідером Ізраїлю Бенджаміном Нетаньягу пізніше сьогодні, і тарифи, ймовірно, будуть однією з тем обговорення. Також Трамп раніше повідомив, що Японія відправляє переговорну команду для обговорення тарифів. Президент Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн запропонувала Трампу угоду "нуль на нуль" щодо тарифів, хоча раніше зазначила, що не виключає можливості контрзаходів.

"Ми також готові відповісти через контрзаходи та захистити наші інтереси", - сказала вона.

Ця ситуація продовжує розвиватися, і світ спостерігає за подальшими кроками обох країн у цій напруженій торговій грі.

За даними BBC, ситуація залишається напруженою, і подальші дії можуть суттєво вплинути на глобальну економіку.