Трамп і його плани щодо зброї для України
Дональд Трамп, 47-й президент США, оголосив про намір відправити зброю Україні через НАТО, що викликало обурення серед деяких консервативних членів його руху "Зробимо Америку знову великою". Вони вважають це зрадою обіцянки Трампа закінчити участь США у закордонних війнах. У понеділок Трамп заявив, що США надішлють зброю Україні, а також погрожував росії новими тарифами, якщо угода про закінчення війни не буде досягнута протягом 50 днів.
Критика з боку союзників Трампа
Серед критиків цього рішення опинилися республіканські конгресвумен Марджорі Тейлор Грін, яка є ключовим союзником Трампа, та колишній стратег Трампа Стів Беннон. Беннон у своєму подкасті заявив, що Україна є "європейською війною". Білий дім підкреслив, що Європа оплатить американську зброю. У інтерв'ю газеті New York Times Грін, яка є ізоляціоністом, зазначила, що цей крок суперечить обіцям, які вона давала виборцям під час кампанії. "Це не лише Україна; це всі закордонні війни в цілому та багато закордонної допомоги," - сказала вона.
Позиція Трампа
Трамп намагався підкреслити, що зброя буде оплачена, а не надана як пряма допомога. "Ми не купуємо це, але ми будемо виробляти, і вони за це заплатять," - заявив він у понеділок. Проте Грін висловила скептицизм щодо того, що платники податків США уникнуть витрат, зазначивши, що непрямі витрати, такі як навчальні місії США та внески до НАТО, також є частиною американської участі.
Реакція на рішення Трампа
Один з колишніх офіційних осіб кампанії Трампа, який побажав залишитися анонімним, сказав Politico, що покупка зброї Європою "зменшує" гнів ізоляціоністських прихильників Трампа, але "ми все ще ненавидимо це". Беннон також зазначив, що "ми збираємося озброїти людей, над якими ми фактично не маємо контролю". Він підкреслив, що це "старомодна, кривава війна в Європі - і нас тягнуть у неї".
Підтримка з боку Білої домівки
У заяві, процитованій Politico, заступник прес-секретаря Білого дому Анна Келлі зазначила, що база Трампа "не панікує, як медіа". "Вони довіряють Трампу, і знають, що цей президент відновлює мир через силу," - додала вона. Білий дім також захистив рішення президента, зазначивши, що нещодавнє зобов'язання лідерів НАТО збільшити витрати на оборону до 5% їх економічного виробництва було схвалено прихильниками Трампа.
Висновки
Трамп, зустрівшись з генеральним секретарем НАТО Марком Рютте, підтвердив свою підтримку принципу спільної оборони організації та висловив розчарування, але не здався у відносинах з володимиром путіним. Президент зазначив, що чотири рази вважав, що угода про закінчення війни в Україні може бути досягнута з росією.
Ця ситуація підкреслює складність позиції Трампа, який намагається балансувати між своїми ізоляціоністськими прихильниками та необхідністю підтримувати союзників у Європі. За даними BBC, це питання продовжує викликати жваві дискусії в американському політичному середовищі.