Трамп пропонує новий підхід до озброєння України
За даними DW, Президент США Дональд Трамп нарешті знайшов спосіб озброїти Україну — попросити союзників у Європі передати свою зброю і купити замість неї американську. Як повідомляє Reuters, деталі цього плану досі не пропрацьовані, але він був позитивно сприйнятий Україною та її союзниками.
Рамковий план без конкретики
Після оголошення плану стало зрозуміло, що він поки що є рамковим, а не конкретним. Головне питання полягає у тому, які саме країни постачатимуть зброю Україні, зокрема системи протиповітряної оборони Patriot. Генеральний секретар НАТО Марк Рютте, після зустрічі зі Трампом у Вашингтоні, згадав шість країн — Фінляндію, Данію, Швецію, Норвегію, Нідерланди та Канаду, — готових взяти участь у схемі закупівлі зброї.
Непередбачуваність та відсутність інформації
Однак, високопоставлені джерела у посольствах двох з цих країн в США зазначили, що вони дізналися про план лише після його оголошення. "У мене чітке відчуття, що нікого заздалегідь не проінформували про точні деталі, і я також підозрюю, що всередині адміністрації вони лише зараз починають розбиратися, що це означає на практиці", — сказав європейський посол.
Перемовини з союзниками
Наразі американські чиновники ведуть перемовини із союзниками по НАТО, з'ясовуючи, хто що готовий надіслати Україні. Один з чиновників назвав Німеччину, Грецію, Нідерланди та Іспанію "хорошими кандидатами" для відправки батареї Patriot до Києва, оскільки вони мають кілька батарей або стикаються з відносно незначними загрозами.
Координація постачання зброї
Представник НАТО повідомив, що організація координуватиме постачання зброї через механізм "Допомога НАТО у сфері безпеки та навчання для України". Це місія, яка розташована в Німеччині і відповідає за координацію західної військової допомоги Києву. "Кілька європейських країн, включаючи Німеччину, Норвегію, Данію, Нідерланди, Швецію, Великобританію, Канаду та Фінляндію, вже зобов’язалися підтримати цю ініціативу. Деталі все ще обговорюються", — зазначив чиновник.
Відмова деяких країн
Варто зазначити, що Франція, Італія та Чехія вже відмовилися приєднатися до плану Трампа з різних причин. Це свідчить про те, що не всі союзники готові підтримати нову ініціативу президента США, що може ускладнити реалізацію плану.
Таким чином, хоча план Трампа отримав позитивну реакцію, його реалізація залежить від багатьох факторів, включаючи готовність союзників до співпраці та конкретизацію деталей постачання зброї.