Суспільство

Тисячі українців у російських таборах: свідчення жахів

В Європейському парламенті обговорили незаконне утримання українців у російських в'язницях. Правозахисники наводять шокуючі дані про тортури.

Тисячі українців у російських таборах: свідчення жахів

Тисячі українців у російських в'язницях

За даними правозахисників та офіційного Києва, тисячі українських цивільних осіб незаконно утримуються росією у в'язницях і спеціальних таборах. Оцінки кількості затриманих варіюються від 7 до 30 тисяч. Цю інформацію обговорювали євродепутати, активісти та українці, які пережили тортури, під час дискусії в Європейському парламенті в Брюсселі 1 липня.

Прем'єра документального фільму

Центральною подією заходу стала прем'єра документального фільму "В'язні: система терору", в якому зібрані свідчення незаконно затриманих українців, їхніх рідних, юристів і правозахисників. Авторка фільму, активістка Євгенія Чірікова, зазначила, що російські окупанти створили цілу систему терору, в якій більшість викрадених українців опиняються в концтаборах без зв'язку з зовнішнім світом.

Система терору

"Цивільних українців називають "особами, затриманими за протидію СВО" (спеціальна військова операція). Вони перебувають поза правовим полем, без жодного законодавчого регулювання", - говорить правозахисник Центру громадянських свобод Михайло Савва. За його словами, в росії існує псевдоправова система для утримання цих людей, що є грубим порушенням російського законодавства.

Тортури та жахливі умови

Згідно з даними ООН, 91% українців зазнавали тортур у російських в'язницях. Свідки розповідають про жахливі умови утримання, де в'язнів змушують стояти цілий день, не годують по 4-5 діб, а також про сексуалізоване насильство та імітації розстрілів. Правозахисники фіксують втрату ваги в українських в'язнів до 50 кілограмів.

Відсутність правового захисту

"Це системна практика, підтверджена свідками, колишніми співробітниками ФСВП", - зазначає Савва. У 2022 році, коли російські війська увійшли в Україну, вони створили мережу фільтраційних пунктів, де вже були списки цивільних, яких слід викрасти і катувати.

Заклики до дій

Автори фільму закликають до запровадження жорсткіших санкцій проти путінського режиму та працівників системи концтаборів. Вони вважають, що світ має вимагати безумовного звільнення українських мирних мешканців з російських в'язниць. "Цивільні - найбільш незахищена категорія, і їх не можна обмінювати, оскільки це не передбачено міжнародним правом", - підкреслює Олександр Тарасов.

Висновки

Правозахисники вважають, що Європарламент має ухвалити резолюцію про звільнення полонених українських громадян, щоб привернути увагу суспільства до цієї проблеми. Вони сподіваються, що це стане важливим кроком у боротьбі за права українців, які стали жертвами російської агресії.

Як повідомляє DW, важливо, щоб міжнародна спільнота не залишалася байдужою до цих жахливих фактів.

Нове

Кравченко планує перевірити справи НАБУ та САП

Генеральний прокурор Руслан Кравченко анонсував перевірку розслідувань НАБУ та САП, які тривають понад рік без результатів.

0 хвилин

В Україні вимагають реєстр цивільних полонених росіян

У Києві відбулася акція на підтримку цивільних бранців, які залишаються в полоні.

3 дні, 21 година

Європарламент закликав до санкцій проти російських посадовців

Європейський парламент закликав запровадити санкції проти російських посадовців за насильство щодо українців.

2 тижні

Зростання жертв серед цивільних в Україні: доповідь ООН

В Україні за останні пів року суттєво зросла кількість жертв серед цивільних через атаки безпілотниками, повідомляє ООН.

3 тижні, 1 день

Втрачені в полон: історії українських цивільних у росії

Татяна Попович шукає свого сина Владислава, який зник у Бучі.

1 місяць, 2 тижні

<