Політика

Суд засудив окупаційного міністра освіти Херсонщини до 12 років

Херсонський суд виніс вирок російському міністру освіти, який підтримував окупацію. Йому призначено 12 років позбавлення волі.

Суд засудив окупаційного міністра освіти Херсонщини до 12 років

Вирок окупаційному міністру освіти

24 травня 2025 року Херсонський міський суд оголосив вирок 67-річному громадянину росії Міхаїлу Родікову, який під час окупації Херсонської області виконував обов'язки так званого "міністра освіти". Суд виніс рішення заочно, оскільки обвинувачений наразі переховується на окупованих територіях.

Підтримка окупаційних дій

Згідно з матеріалами справи, Родіков активно підтримував дії держави-агресора. У своєму інтерв'ю, опублікованому 24 січня 2023 року в телеграм-каналі "Таврия. Новости Херсонской области", він відкрито виправдовував тимчасову окупацію регіону та закликав освітян і школярів повертатися до навчання за російськими стандартами. Прокурори встановили, що в період з листопада 2022 року до січня 2023 року чиновник активно співпрацював з окупаційною адміністрацією, давав інтерв'ю російським пропагандистським ЗМІ та закликав до підтримки окупаційних структур.

Вирок та наслідки

Суд визнав Родікова винним у співпраці з державою-агресором та виправдовуванні окупації. Йому призначено 12 років позбавлення волі, а також 15 років заборони на обіймання посад у державних органах. Крім того, все його майно буде конфісковано на користь держави. Під час судового процесу були представлені численні докази, включаючи скріншоти публікацій, протоколи огляду інтернет-ресурсів та відеозаписи виступів.

Біографія Міхаїла Родікова

Міхаїл Родіков раніше обіймав посаду керівника окупаційного "департаменту освіти" в Севастополі з 2015 по 2017 роки. До цього він працював заступником завідувача одного з відділів і начальником одного з управлінь Міністерства освіти москви та московської області, а також заступником голови адміністрації Озьорського району московської області.

Цей вирок є важливим кроком у боротьбі з колабораціонізмом на окупованих територіях України, підкреслюючи неприпустимість підтримки агресора.

За даними ЦПР.