Суспільство

Суд у США призупинив депортацію палестинського студента

Суд у Нью-Йорку ухвалив рішення про призупинення депортації палестинського студента Махмуда Халіла, активіста протестів на підтримку Гази.

Суд у США призупинив депортацію палестинського студента

Судове рішення

Палестинського студента Колумбійського університету Нью-Йорка Махмуда Халіла, який зіграв провідну роль у минулорічних протестах на підтримку Сектору Гази, поки не депортують. Як передає агентство Reuters, таке рішення у понеділок, 10 березня, ухвалив суддя окружного суду Нью-Йорка Джессі Фурман, призначивши судове слухання у цій справі на середу.

Адвокати та арешт

Адвокати Халіла закликали суддю наказати повернути активіста до Нью-Йорка, адже після арешту у суботу його перевели до федеральної в'язниці для мігрантів у штаті Луїзіана, де він мав очікувати процедури депортації. За даними Reuters, генеральний прокурор штату та Американський союз громадянських свобод засудили арешт Халіла. У нижньому Манхеттені сталася сутичка між поліцією та протестувальниками, внаслідок чого принаймні одна людина була затримана.

Статус Халіла

Як зазначає агентство, Халіл мав грін-карту (green card), тобто легальний статус постійного резидента США, а його дружина, яка є громадянкою Сполучених Штатів, знаходиться на восьмому місяці вагітності. Раніше президент США дональд трамп у дописі у своїй соцмережі Truth Social назвав Халіла "радикальним іноземним студентом, який підтримує ХАМАС", а його присутність у США, за словами очільника Білого дому, "суперечить інтересам національної та зовнішньої політики".

Реакція трампа

Трамп також заявляв, що за цим послідують нові арешти. "Ми знаємо, що в Колумбійському та інших університетах країни є багато студентів, які займаються протерористичною, антисемітською, антиамериканською діяльністю, і адміністрація трампа не буде з цим миритися. Багато з них не є студентами, вони є оплачуваними агітаторами. Ми знайдемо, затримаємо і депортуємо цих симпатиків тероризму з нашої країни, щоб вони більше ніколи не повернулися", - наголосив президент США.

Листи від Міністерства освіти

Окрім того, міністерство освіти США у понеділок надіслало листи 60 американським університетам, зокрема Колумбійському, Гарвардському, Єльському та чотирьом установам Каліфорнійського університету, попередивши їх про скорочення федерального фінансування, якщо вони не розглянуть звинувачення в ймовірному антисемітизмі у кампусах. Ще до арешту Халіла студенти повідомляли, що федеральні імміграційні агенти були помічені в студентських гуртожитках навколо кампусу Колумбійського університету за день до того, як адміністрація трампа оголосила, що скасовує надані федеральні гранти і контракти на суму 400 мільйонів доларів через, мовляв, "антисемітський харассмент".

Ця ситуація викликала широкий резонанс у суспільстві та серед правозахисників, які закликають до захисту прав студентів та активістів.