Економіка

Стартап Trypillian отримав $5 млн від ексміністра Брукса Ньюмарка

Британсько-український стартап Trypillian залучив $5 млн інвестицій для розробки автономних бойових систем.

Стартап Trypillian отримав $5 млн від ексміністра Брукса Ньюмарка

Інвестиції в оборонні технології

За даними Forbes, Британсько-український стартап Trypillian, що спеціалізується на розробці автономних бойових систем глибокого ураження, отримав $5 млн від ексміністра Великої Британії Брукса Ньюмарка. Про це повідомила пресслужба компанії.

Trypillian, заснований у 2024 році ветеранами та військовими експертами з України та Великої Британії, створює бойові технології, перевірені в умовах війни. Серед розробок стартапу — системи deep strike, засоби бойового зв’язку та автономні рішення, які знижують ризики для бійців і підвищують ефективність на фронті. Компанія має офіси в Лондоні та Києві, а українську команду майже повністю складають ветерани.

Лідерство та місія

Очолює Trypillian співзасновник і CEO Іван Матвейченко, учасник боїв за Бахмут і Соледар. «Ми бачили війну на власні очі й об’єдналися, щоб створювати технології, які захищають Україну та рятують життя», – зазначив він.

Брукс Ньюмарк, колишній британський міністр у справах громадянського суспільства та ексдепутат парламенту, з початку повномасштабного вторгнення росії підтримує Україну через гуманітарну ініціативу Angels for Ukraine. За три роки він допоміг евакуювати понад 35 000 цивільних із прифронтових зон. Як венчурний інвестор, Ньюмарк підтримує оборонні технології. «Україна потребує надійних партнерів, а не порожніх обіцянок. Trypillian – це майбутнє не лише України, а й світу», – наголосив він.

Глобальні тренди венчурного фінансування

У першому кварталі 2025 року обсяг глобальних венчурних інвестицій досяг $126,3 млрд, що є найвищим показником за останні 11 кварталів, згідно зі звітом KPMG Venture Pulse. Ключовим драйвером став штучний інтелект, зокрема рекордне фінансування OpenAI у розмірі $40 млрд. Однак кількість угод скоротилася до 7551 – найнижчого рівня за останні роки. Інвестори обережно ставляться до більшості секторів, окрім ШІ.

В Україні венчурне фінансування залишається обмеженим через ризики, пов’язані з війною. Водночас нестабільність відкриває унікальні можливості. «Українські стартапи можуть розробляти важливі рішення для оборони, кібербезпеки, медицини та логістики. Для цього потрібна стратегія розвитку ШІ, державна підтримка інвестицій і співпраця з міжнародними партнерами», – зазначив Ілля Сегеда, керівник напряму консультацій з M&A у KPMG в Україні.

Таким чином, інвестиції в стартапи, такі як Trypillian, підкреслюють важливість технологічного прогресу в умовах сучасних викликів, з якими стикається Україна.

Нове

Зеленський пропонує законопроєкт для захисту НАБУ і САП

Президент Володимир Зеленський анонсував законопроєкт для гарантування незалежності антикорупційних інституцій України.

35 хвилин

BraveTech EU: Україна та ЄС запускають нову ініціативу

Україна та ЄС анонсували BraveTech EU, ініціативу для оборонних технологій, з бюджетом у €100 млн.

1 тиждень, 5 днів

Limitless залучив $4 млн для криптовалютної платформи прогнозів

Український стартап Limitless отримав $4 млн інвестицій для розвитку платформи прогнозів, що дозволяє користувачам робити ставки на різні події.

3 тижні

Глобальні венчурні інвестиції досягли рекорду завдяки ШІ

У першому кварталі 2025 року венчурні інвестиції сягнули $126,3 млрд, зокрема завдяки OpenAI. Кількість угод зменшилась до 7551.

2 місяці, 1 тиждень

Інвестиції в український технологічний сектор зросли на 120%

У 2024 році обсяг інвестицій в українські технології досяг $462 млн, повертаючись до рівня 2021 року. Основні інвестиції пішли в оборонні технології та маркетинг.

4 місяці, 2 тижні

<