Політика

США зняли санкції з дружини російського мільярдера Ротенберга

США виключили Каріну Ротенберг зі списку санкцій, пов'язаних з її чоловіком, російським мільярдером Борисом Ротенбергом.

США зняли санкції з дружини російського мільярдера Ротенберга

США зняли санкції з Каріни Ротенберг

Управління контролю за іноземними активами (OFAC) Мінфіну США оголосило про зняття санкцій з Каріни Ротенберг, дружини російського мільярдера Бориса Ротенберга. Це рішення стало несподіванкою, оскільки Ротенберг є близьким другом президента Росії Володимира Путіна.

Деталі зняття санкцій

Згідно з інформацією Forbes, Каріна Ротенберг, яка народилася 24 листопада 1978 року, була виключена зі списку санкцій, до якого потрапила лише у 2022 році. Відомо, що вона стала громадянкою США ще в 2013 році, після одруження з Борисом Ротенбергом у 2009 році.

Цікаво, що під час дії санкцій американський банк забрав у неї будинок через борги. Проте, незважаючи на зняття санкцій, Європейський Союз не вніс її до свого списку обмежень.

Нерухомість та активи

Каріна Ротенберг володіє значними активами, зокрема часткою в маєтку площею 30 гектарів у Муан-Сарту, неподалік Монако, вартість якого у 2014 році оцінювалася у €17 млн. Загальна вартість активів пари в Монако та Франції перевищує €60 млн.

Нові санкції проти Росії

Водночас, США внесли до санкційного списку чотирьох російських громадян, трьох юридичних осіб та одне суховантажне судно, яке було задіяне у вивезенні українського зерна. Зокрема, до списку потрапили Юрій Біляков, Вʼячеслав Віданав та компанії «Едісон», «Колібрі груп» і «Скай Фрейм». Судно AM Theseus, яке під прапором РФ брало участь у вивезенні українського зерна, також опинилося під санкціями.

Контекст

Цей крок США відбувається на фоні зняття європейських санкцій з Дмитра Пумпянського, засновника Трубної металургійної компанії, та його родини, які були запроваджені три роки тому. Борис Ротенберг, статки якого оцінюються у $1,3 млрд, є співвласником «СМП Банку» та віце-президентом Федерації дзюдо Росії. Санкції проти нього були запроваджені багатьма країнами, включаючи ЄС, США, Канаду та Японію.