Економіка

США зацікавлені в безпеці України через угоду з видобутку

Сполучені Штати виявлять особисту зацікавленість у безпеці України завдяки новій угоді з видобутку корисних копалин, заявив держсекретар Марко Рубіо.

США зацікавлені в безпеці України через угоду з видобутку

Зростаюча економіка та безпека України

Очікувана угода з видобутку корисних копалин викличе у Сполучених Штатах Америки "особисту зацікавленість" у безпеці України. Як передає агенція AFP, про це у середу, 12 березня, повідомив журналістам державний секретар США Марко Рубіо. Він зазначив, що хоча це не є гарантією безпеки, економічний інтерес США, який приносить дохід як американському народу, так і народу України, спонукатиме їх до захисту.

"Безумовно, однією з умов довгострокового процвітання і безпеки України є активне економічне зростання і розвиток", - сказав Рубіо. За його словами, зростаюча економіка надає Україні "величезну кількість важелів впливу і влади, а також можливість фінансувати власну оборону".

Контакти з росією та мирні переговори

Держсекретар також повідомив, що США ініціюють контакт з росією і оцінюють її реакцію на пропозицію запровадити режим тимчасового припинення вогню по всій лінії фронту.

"Це те, що ми хочемо знати - чи готові вони зробити це беззастережно. Якщо відповідь буде "так", тоді ми знатимемо, що досягли реального прогресу і є реальні шанси на мир. Якщо ж відповідь буде "ні", це буде дуже прикро, і це дасть зрозуміти їхні наміри", - зазначив він.

Рубіо підкреслив, що "військового вирішення цього конфлікту не існує". Він також підтвердив, що переговори з українською делегацією стосувалися того, "як буде виглядати переговорний процес", включаючи "розмови про територіальні поступки".

Роль Європи у мирних переговорах

Держсекретар США підтримав участь Європи у мирних переговорах, але пов'язав її з можливими вимогами росії скасувати європейські санкції, які були запроваджені в координації зі Сполученими Штатами.

"Я думаю, що питання європейських санкцій буде на столі, не кажучи вже про те, що відбувається із замороженими (російськими) активами тощо. Я думаю, очевидно, що для досягнення миру в Україні, в кінці цього процесу має бути прийняте рішення про те, що вони збираються робити з цими санкціями і так далі", - сказав він.

Зважаючи на це, Рубіо вважає, що європейці "повинні бути обов'язково залучені до цього процесу". "Чи будуть вони залучені на передньому плані, чи на задньому, це має вирішитися само собою", - додав він.

Ці заяви підкреслюють важливість економічних інтересів у контексті безпеки України та можливості мирного врегулювання конфлікту.

Джерело: DW