Політика

США запровадили нові санкції проти Ірану через ядерну програму

Сполучені Штати Америки оголосили про нові санкції проти Ірану, пов'язані з його ядерною програмою.

США запровадили нові санкції проти Ірану через ядерну програму

Нові санкції США проти Ірану

Сполучені Штати Америки оголосили про запровадження нових санкцій проти Ірану, обґрунтувавши їх продовженням іранської ядерної програми. З відповідною заявою в понеділок, 12 травня, виступив держсекретар США Марко Рубіо. "Іран і надалі розширює свою ядерну програму", - заявив глава американського зовнішньополітичного відомства через день після закінчення чергового раунду переговорів між високопоставленими представниками обох країн в Омані.

Причини санкцій

Рубіо стверджує, що Тегеран веде "науково-дослідну та дослідно-конструкторську діяльність подвійного призначення", яка, за його версією, пов'язана з "ядерною зброєю і системами її доставки". Він також наголосив, що Іран є єдиною країною у світі без ядерної зброї, яка збагачує уран до 60 відсотків.

Підсанкційні особи та організації

Під обмеження потрапили компанія Fuya Pars Prospective Technologists, яка, за версією США, підтримує зв'язки з іранською військовою дослідницькою організацією SPND, а також троє громадян Ірану, що мають стосунок до ядерної програми. "Fuya Pars Prospective Technologists, також відома як Ideal Vacuum, є компанією, пов'язаною з SPND, яка намагалася закуповувати в іноземних постачальників, а також виробляти обладнання, що може бути застосоване в дослідженнях і розробці ядерної зброї", - йдеться в повідомленні Держдепартаменту.

Наслідки санкцій

Запроваджені санкції заморожують будь-які активи, які можуть мати підсанкційні особи та організації в США, і забороняють ділові стосунки з ними.

Переговори між США та Іраном

Представники Ірану і США 11 травня провели в Омані четвертий раунд консультацій про ядерну програму Тегерана. Тегеран на зустрічі представляв глава МЗС Аббас Арагчі, Вашингтон - спецпосланець президента США Стівен Віткофф. Попередні консультації США та Ірану відбулися в Маскаті та Римі 12, 19 і 26 квітня.

Візит Трампа до Близького Сходу

Тим часом Дональд Трамп 13-16 травня має намір відвідати Саудівську Аравію, Катар і ОАЕ. Цей візит може мати важливе значення для подальшого розвитку відносин між США та країнами Близького Сходу, а також для обговорення ядерної програми Ірану.

Згідно з інформацією DW, нові санкції є частиною зусиль США щодо стримування іранської ядерної програми та забезпечення безпеки в регіоні.

Нове

Нафтогаз отримав кредит 4,7 млрд грн для запасів газу

Нафтогаз України отримав кредит від ПриватБанку для формування запасів газу перед опалювальним сезоном 2025/2026.

0 хвилин

США завдали авіаударів по ядерним об'єктам Ірану

США завдали авіаударів по трьох ядерних об'єктах в Ірані, оголосивши про "повне знищення" ядерної інфраструктури країни.

1 місяць

США запровадили нові санкції проти Ірану за постачання зброї

США оголосили про нові санкції проти Ірану, спрямовані на зупинку постачання чутливого обладнання для оборонної промисловості.

1 місяць

Трамп закликав Іран укласти угоду щодо ядерної програми

Президент США Дональд Трамп закликав Іран укласти угоду по ядерній програмі, попередивши про можливі жорстокі атаки.

1 місяць, 1 тиждень

Трамп завадив Ізраїлю атакувати ядерні об'єкти Ірану

Президент США Дональд Трамп відмовив Ізраїлю в підтримці військової операції проти Ірану, обравши дипломатичний шлях для обмеження ядерної програми Тегерана.

3 місяці

<