Політика

США заморожують гранти Гарварду на 2,2 млрд доларів

Федеральний уряд США оголосив про замороження грантів Гарвардському університету на суму понад 2,2 млрд доларів через відмову виконати вимоги адміністрації Трампа.

США заморожують гранти Гарварду на 2,2 млрд доларів

Федеральний уряд США ухвалив рішення заморозити гранти Гарвардському університету на суму понад 2,2 мільярда доларів, а також контракти на 60 мільйонів доларів. Це сталося після того, як університет відмовився підкоритися вимогам адміністрації президента Дональда Трампа, які стосувалися активізму на території кампуса. Про це йдеться у пресрелізі Міністерства освіти США, опублікованому 14 квітня.

Вимоги адміністрації Трампа

У листі, надісланому до Гарварду 11 квітня, адміністрація Трампа закликала університет провести реформи в управлінні та змінити політику щодо прийому студентів. Зокрема, вимоги включали перевірку викладачів та керівництва на предмет їхніх поглядів на різноманіття, а також заборону носіння масок на території кампуса. Остання вимога, на думку журналістів, була спрямована проти пропалестинських протестувальників.

Крім того, федеральний уряд вимагав від Гарварду припинити визнання або фінансування студентських груп, які підтримують або пропагують злочинну діяльність, незаконне насильство або утиск. У повідомленні зазначено, що під загрозою перебувають гранти і контракти на загальну суму 9 мільярдів доларів, якщо університет не виконає вимоги адміністрації Трампа.

Реакція Гарварду

Президент Гарвардського університету Алан Гарбер 14 квітня заявив, що університет не піде на поступки уряду. Він підкреслив, що Гарвард вже провів значні реформи, спрямовані на боротьбу з антисемітизмом. Водночас Гарбер зазначив, що багато з вимог уряду не мають на меті боротьбу з антисемітизмом, а є спробою регулювати "інтелектуальні умови" в університеті.

Адміністрація Трампа стверджує, що університети США торік допускали прояви антисемітизму під час протестів проти дій Ізраїлю під час його війни з терористичною організацією ХАМАС у Секторі Гази. Ця ситуація викликала широкий резонанс у суспільстві та серед освітян.

Висновки

Таким чином, конфлікт між федеральним урядом США та Гарвардським університетом продовжує загострюватися. Вимоги адміністрації Трампа викликали обурення серед академічної спільноти, яка вважає, що такі дії можуть загрожувати свободі слова та академічній незалежності. Як повідомляє DW, подальший розвиток подій залишиться під пильною увагою як в США, так і за їх межами.