США запроваджують нове мито на помідори
Уряд США оголосив про введення 17% мита на більшість помідорів, імпортованих з Мексики, з моменту набуття чинності цього рішення. Це сталося після того, як США вийшли з тривалої угоди з Мексикою, стверджуючи, що угода "не захищала американських виробників помідорів від несправедливо низьких цін на мексиканські імпортні продукти".
Вимоги американських фермерів
Секретар торгівлі США Говард Лутнік зазначив, що "протягом занадто тривалого часу наші фермери страждали від несправедливих торгових практик, які підривають ціни на продукцію, таку як помідори". Це рішення, за його словами, має на меті підтримати американських виробників.
Реакція Мексики
У відповідь на ці дії мексиканський уряд відкинув звинувачення у "скиданні" помідорів на ринок США за низькими цінами, підкреслюючи, що популярність мексиканських помідорів зумовлена їхньою високою якістю. Мексика також заявила, що намагатиметься домовитися про нову угоду, щоб уникнути негативних наслідків для своїх виробників.
Вплив на споживачів
Очікується, що нове мито призведе до підвищення цін у супермаркетах і ресторанах, зокрема в піцеріях та мексиканських закладах. За даними групи захисту прав споживачів Florida Tomato Exchange, близько 70% помідорів, споживаних у США, імпортуються з Мексики.
Історія торгових відносин
Американські виробники помідорів вперше звернулися до уряду США за допомогою ще в 1996 році, стверджуючи, що їх підривають мексиканські виробники, які продають помідори за цінами нижчими за нормальні. Для захисту своїх виробників США видали антидемпінговий наказ, запровадивши мита на імпортовані помідори, щоб зробити американські помідори більш привабливими для споживачів.
З того часу дві країни підписали п’ять угод, які призупинили ці мита в обмін на зобов’язання Мексики продавати свої помідори за мінімальною ціною. Остання з цих угод, підписана в 2019 році, була скасована США.
Подальші загрози
Президент США також погрожував ввести 30% мита на всі мексиканські товари з 1 серпня, стверджуючи, що Мексика недостатньо робить для боротьби з наркоторгівлею в Північній Америці. Інші країни, такі як Бразилія та Китай, а також торговий блок ЄС також отримали загрози щодо можливих мит з боку США.
Ці події свідчать про зростаючу напругу в торгових відносинах між США та Мексикою, що може мати серйозні наслідки для обох економік. За даними BBC, ситуація продовжує розвиватися, і обидві сторони сподіваються на досягнення компромісу.