Політика

США вважають китай головною загрозою, а росію - європейцям

У новому документі Пентагону китай визначено як основну загрозу для США, а стримування росії покладено на європейських союзників.

США вважають китай головною загрозою, а росію - європейцям

Пентагон переорієнтує стратегічні пріоритети

У чинній американській адміністрації вважають, що головною загрозою для США на даний час є Китай. Про це йдеться у таємному документі, з яким ознайомилася газета The Washington Post (WP). Глава Пентагону Піт Гегсет розіслав цей внутрішній циркуляр підлеглим, вказуючи на нові пріоритети в національній обороні.

Основні акценти документа

Згідно з інформацією WP, документ, що був поширений у середині березня, визначає систему пріоритетів для вищих посадових осіб американського оборонного відомства. Гегсет називає Китай "єдиною загрозою, на яку орієнтується міністерство". Основним сценарієм є недопущення контролю Китаю над Тайванем та захист території США.

Стримування Росії - європейським союзникам

Документ також вказує, що протидія загрозі з боку Москви значною мірою залишиться на плечах європейських союзників. Пентагон планує тиснути на країни Європи, Близького Сходу та Східної Азії, щоб вони витрачали більше коштів на оборону та взяли на себе провідну роль у стримуванні загроз з боку Росії, Північної Кореї та Ірану.

Зміни у військовій стратегії

Переорієнтація на Китай передбачає збільшення присутності американських військ у регіоні, а також акцент на високоточних боєприпасах, здатних знищувати укріплені та підземні цілі. Пентагон закликає до посилення захисту місць дислокації американських військ в Індо-Тихоокеанському регіоні, створення стратегічних запасів та покращення логістики.

Виклики для національної безпеки

Документ також передбачає захист США від загроз у "ближньому зарубіжжі", включаючи Гренландію та Панамський канал. Крім того, військовим буде доручено активніше протидіяти нелегальній міграції та незаконному обігу наркотиків.

Реакція на документ

Цей документ був представлений комітетам з національної безпеки Конгресу, де республіканці і демократи описали його як заплутаний. Один з неназваних співрозмовників WP зазначив, що документ закликає до відмови від військової присутності в більшості країн, включаючи Близький Схід, але при цьому адміністрація Трампа зосереджена на стримуванні хуситів в Ємені та тиску на Іран.

"Ми прагнемо військового домінування в світі, і ми хочемо бути скрізь, але разом з цим - ніде," - прокоментував співрозмовник.

Пентагон на запит WP не відповів.

Джерело: DW

Нове

Обмін полоненими: Україна повертає понад 1000 захисників

23 липня відбувся черговий обмін полоненими між Україною та рф, повернуто понад 1000 військових.

4 години, 54 хвилини

Японія стурбована військовими загрозами з боку Китаю та Північної Кореї

Японський уряд висловив занепокоєння через зростання військової активності Китаю та Північної Кореї, що впливає на безпеку країни.

5 днів, 11 годин

Китай може атакувати Тайвань за підтримки росії, вважає Рютте

Генеральний секретар НАТО Марк Рютте висловив думку, що Китай може попросити росію атакувати Альянс, щоб відволікти увагу перед нападом на Тайвань.

2 тижні, 3 дні

Трамп на саміті НАТО: Європа намагається зберегти підтримку США

Президент США Дональд Трамп відвідає саміт НАТО в Нідерландах amid escalating tensions with Iran.

1 місяць

НАТО закликає до обережності щодо Китаю під час візиту Рютте

Генеральний секретар НАТО Марк Рютте під час візиту до Японії закликав не бути наївними щодо Китаю через зростання його військових можливостей.

3 місяці, 2 тижні

<