Новий контракт на постачання дронів
За даними Forbes, Американсько-німецька компанія Auterion до кінця року поставить Україні 33 000 ударних систем із штучним інтелектом для безпілотників у рамках нового контракту з Міністерством оборони США. Про це повідомляє Financial Times, посилаючись на головного виконавчого директора компанії Лоренца Маєра.
Масштабна угода
Ця угода є значно масштабнішою, ніж попередні, адже вона в десять разів перевищує обсяги попередніх постачань. Україна вже використовує програмне забезпечення Auterion у своїх дронах, але нові системи обіцяють значно підвищити їхню ефективність. Системи Auterion включають компактні комп’ютери Skynode, які працюють на фірмовому програмному забезпеченні та оснащені камерами і радіомодулями. Вони здатні перетворювати дрони з ручним керуванням на автономні "збройові системи на базі ШІ", стійкі до глушіння.
Технології для програмно-керованої війни
Лоренц Маєр зазначив, що "Україна має потужну індустрію безпілотників. Ми прагнемо доповнити її технологіями для програмно-керованої війни, яких їм поки бракує". Контракт із Пентагоном на постачання цих систем оцінюється приблизно в 50 мільйонів доларів.
Співпраця з Rheinmetall
У грудні минулого року стало відомо, що Rheinmetall та Auterion розробляють універсальне програмне забезпечення для автономного управління дронами, яке забезпечить сумісність безпілотників різних виробників на одній платформі. Rheinmetall інтегрує свої БпЛА з ПЗ Auterion для створення загальновійськової системи. "Автономні системи мають ефективно взаємодіяти", – зазначив Маєр.
Вплив війни на технології
Війна росії проти України прискорила розвиток "програмно визначеної" війни, що поєднує точність і масштаб. Для цього потрібен єдиний операційний стандарт. В Україні використовується понад 200 типів дронів, що ускладнює підготовку та сумісність, пояснив Тімо Хаас із Rheinmetall. Очікується, що спільна операційна система спростить розгортання безпілотників і знизить витрати.
Таким чином, новий контракт на постачання дронів з штучним інтелектом стане важливим кроком у зміцненні обороноздатності України в умовах сучасних викликів.