Політика

США планують закриття консульств у Західній Європі

Державний департамент США розглядає закриття майже дюжини консульств у Західній Європі, скорочуючи чисельність співробітників по всьому світу.

США планують закриття консульств у Західній Європі

Закриття консульств у Західній Європі

Державний департамент США готується закрити найближчими місяцями майже дюжину консульств, які в основному розташовані у Західній Європі. Як повідомляє Reuters, це рішення стало результатом оцінки глобальної позиції США та потреби в оптимізації дипломатичних місій.

Список міст для закриття

За словами трьох офіційних осіб, до списку міст, де можуть закрити консульства, увійшли: - Лейпциг, Гамбург і Дюссельдорф у Німеччині - Бордо, Ренн, Ліон і Страсбург у Франції - Флоренція в Італії - Белу-Орізонті (Бразилія) та Понта-Делгада (Португалія)

Однак ситуація може змінитися, оскільки деякі співробітники наполягають на необхідності збереження цих місій.

Оцінка глобальної позиції

Представник Держдепартаменту зазначив, що відомство продовжує оцінювати свою глобальну позицію, щоб бути готовим до сучасних викликів.

"Держдепартамент продовжує оцінювати нашу глобальну позицію, щоб переконатися, що ми знаходимося в найкращому положенні для вирішення сучасних проблем від імені американського народу", — заявив він.

Скорочення персоналу

Крім закриття консульств, Держдепартамент також планує скоротити чисельність своїх співробітників у всьому світі. У понеділок міністерство повідомило Конгрес про плани закрити своє відділення у Газіантепі на південному сході Туреччини, звідки Вашингтон підтримував гуманітарну діяльність на півночі Сирії. Один з американських чиновників зазначив, що деякі консульства настільки малі, що економія від їх закриття буде незначною.

Контекст змін

Ці зміни відбуваються на фоні загального скорочення витрат, ініційованого адміністрацією Трампа, яка раніше заморозила більшість іноземної допомоги США. Це призвело до звільнення тисяч співробітників USAID та скорочення гуманітарної допомоги на мільярди доларів. Минулого місяця місіям США було запропоновано розглянути можливість скорочення як американського, так і місцевого персоналу на 10%.

Критики вважають, що потенційне скорочення дипломатичної присутності США може підірвати американське лідерство на міжнародній арені, залишаючи вакуум, який можуть заповнити такі країни, як Китай та росія. Як зазначає Forbes, це викликає занепокоєння серед експертів у сфері міжнародних відносин.

Нове

Кравченко планує перевірити справи НАБУ та САП

Генеральний прокурор Руслан Кравченко анонсував перевірку розслідувань НАБУ та САП, які тривають понад рік без результатів.

0 хвилин

Звільнення аналітиків у Держдепартаменті США: наслідки для України

Держдепартамент США звільнив 1350 працівників, серед яких аналітики, що спеціалізуються на росії та Україні. Це може вплинути на зовнішню політику США.

1 тиждень

Скорочення в Державному департаменті США: понад 1000 звільнень

У Державному департаменті США звільнено понад 1000 співробітників в рамках реформи Трампа. Це викликало занепокоєння щодо національної безпеки.

1 тиждень, 4 дні

США закрили USAID: наслідки для міжнародної допомоги

1 липня США офіційно закрили Агентство США з міжнародного розвитку (USAID), що може загрожувати життю мільйонів.

3 тижні

Трамп пропонує скоротити бюджет Держдепартаменту США на 50%

Адміністрація Дональда Трампа планує значно зменшити фінансування Держдепартаменту США, включаючи припинення підтримки ООН та НАТО.

3 місяці, 1 тиждень

<