Рекордні митні надходження
Сполучені Штати Америки у другому кварталі 2025 року отримали рекордні митні збори, які сягнули 64 мільярдів доларів. Це на 47 мільярдів доларів більше, ніж за аналогічний період минулого року. Як повідомляє Financial Times, дані надані Міністерством фінансів США, свідчать про значне зростання доходів від митних зборів.
Відповідь Китаю
Незважаючи на це, тарифи, які Китай запровадив на американський імпорт у відповідь, не мали такого ж ефекту. Загальний дохід від митних зборів у травні 2025 року зріс лише на 1,9 відсотка в порівнянні з минулим роком. Канада, яка також вирішила ввести тарифи на американські товари, поки що не надала даних щодо митних зборів за другий квартал.
Торговельна війна та її наслідки
Консалтингова компанія Capital Economics провела моделювання, яке показало, що загострення торговельної війни, коли середня взаємна тарифна ставка досягне 24 відсотків, може призвести до падіння світового ВВП на 1,3 відсотка протягом двох років. Професорка міжнародної економіки Міського університету Нью-Йорка, Марта Бенгоа, зазначила, що сучасний світ має систему "вузлів і спиць", де США є центром, що робить заходи у відповідь економічно менш бажаними для більшості країн.
Політичні наслідки
Бенгоа також висловила побоювання, що лідери країн не засвоїли уроки історії, і що багато урядів, включаючи ЄС та Канаду, бояться негативних наслідків для глобальних зв'язків з постачальниками та інфляції. Професор економічної історії в Університеті Сассекса, Александр Кляйн, підкреслив, що нездатність світу об'єднатися проти погроз Трампа надає йому більше можливостей для нападок на окремі держави.
Нові мита
У березні 2025 року США запровадили 25-відсоткові тарифи на імпорт сталі, алюмінію та похідних продуктів. У квітні Трамп оголосив про запровадження "взаємних мит" проти десятків інших країн, включаючи Україну, де мита становлять 10 відсотків. Пізніше він відтермінував мита для всіх країн, окрім Китаю, для якого вони сягнули 145 відсотків. Китай у відповідь запровадив контрмиту на американські товари у розмірі 125 відсотків.
Перемовини між США та Китаєм
12 травня Білий дім оголосив про 90-денне призупинення дії додаткових мит між США та Китаєм, в результаті чого США знизили тарифи на китайські товари зі 145% до 30%, а Китай - зі 125% до 10% на американські товари. Однак у липні Трамп оголосив про нові мита, зокрема для Японії, Південної Кореї, ПАР та інших країн. 12 липня він також повідомив Єврокомісії про рішення запровадити 30-відсоткові імпортні мита на товари з Європейського Союзу, на що ЄС готує контрзаходи на загальну суму у 72 мільярди євро.
Таким чином, ситуація на міжнародній арені залишається напруженою, і подальші дії США можуть суттєво вплинути на глобальну економіку.
За даними DW