Повернення дітей як ключовий крок
США активно обговорюють повернення депортованих українських дітей, вважаючи це одним із основних кроків для зміцнення довіри у мирному процесі, пов'язаному з війною росії проти України. Про це повідомив радник Білого дому з національної безпеки Майк Волц в інтерв'ю CBS News 23 березня.
Волц зазначив, що президент Трамп вже обговорював питання обміну полоненими з лідерами України та росії. "Росіяни та українці обмінялися майже 200 полоненими одразу після їхньої розмови. Він також обговорював майбутнє дітей. Це, безумовно, один із ключових кроків для зміцнення довіри," - сказав Волц.
Оцінка ситуації
Водночас радник Білого дому застеріг від поспіху у вирішенні цього питання, підкресливши, що "варто зробити крок назад і оцінити ситуацію". За його словами, ще кілька місяців тому ніхто не обговорював можливості завершення війни, і тепер важливо задуматися про те, якою вона буде через рік, два чи три.
Волц також наголосив, що раніше війна перебувала у глухому куті, але тепер обидві сторони беруть участь у перемовинах в одному приміщенні. На запитання ведучої, чи вимагатимуть США звільнення цих дітей як крок для зміцнення довіри, Волц відповів ствердно: "Ми обговорюємо низку заходів для зміцнення довіри. Це один із них".
Статистика депортацій
Згідно з даними Києва, близько 20 тисяч дітей вважаються депортованими або примусово переміщеними до росії. Проте правозахисники вважають, що реальна кількість викрадених дітей може досягати до 200 тисяч. У росії українських дітей незаконно всиновлюють, часто змінюючи їхні особисті дані, та русифікують, стираючи їх українську ідентичність.
Ця ситуація викликає занепокоєння не лише в Україні, але й на міжнародному рівні, адже порушення прав дітей є серйозним злочином, який потребує термінового вирішення.
Читайте також: Банк ДНК може допомогти ідентифікувати викрадених росією українських дітей.
За даними DW, ця проблема залишається однією з найгостріших у контексті війни та потребує активних дій з боку міжнародної спільноти.