Політика

США дистанціюються від бомбардувань Ізраїлем ядерних об'єктів Ірану

Секретар держави США Марко Рубіо заявив, що країна не бере участі в атаках Ізраїлю на ядерні об'єкти Ірану, попереджаючи про можливу ескалацію конфлікту.

США дистанціюються від бомбардувань Ізраїлем ядерних об'єктів Ірану

США дистанціюються від дій Ізраїлю

Секретар держави США Марко Рубіо підтвердив, що Сполучені Штати не беруть участі в бомбардуваннях, які Ізраїль проводить проти ядерних об'єктів Ірану. Ці дії викликали занепокоєння щодо можливого загострення конфлікту в регіоні. Рубіо зазначив, що Ізраїль вживає "односторонні дії" і попередив Іран про недопустимість відповідних атак на американські інтереси.

"Ми не беремо участі в ударах проти Ірану, і нашою головною метою є захист американських сил у регіоні", - заявив Рубіо. Він підкреслив, що Іран не повинен націлюватися на американські інтереси або персонал.

Операція "Підйом Лева"

Бомбардування, які отримали назву Операція "Підйом Лева", були спрямовані на ядерну програму Ірану та інші військові об'єкти. Прем'єр-міністр Ізраїлю Бенджамін Нетаньяху заявив, що атака була необхідною через продовження Іраном збагачення урану, що загрожує безпеці Ізраїлю. Він також оголосив про введення надзвичайного стану в країні, очікуючи на можливу відповідь з боку Ірану.

"Атаки на Іран триватимуть стільки днів, скільки буде потрібно", - додав Нетаньяху. За інформацією ізраїльських ЗМІ, перед початком бомбардувань Ізраїль повідомив США про свої наміри, вважаючи ці дії необхідними для самооборони.

Реакція Ірану та США

Іранське державне телебачення швидко звинуватило Вашингтон у "співучасті" в атаках, які, за їхніми словами, призвели до загибелі дітей. У відповідь на загострення ситуації, США частково евакуювали співробітників посольства в Іраку та обмежили пересування своїх працівників в Ізраїлі.

Президент США Дональд Трамп, який нещодавно намагався вести переговори з Іраном щодо обмеження його ядерної програми, висловив занепокоєння, що військова операція проти Ірану може зірвати ці переговори. "Я не хочу, щоб вони йшли в атаку, поки я вважаю, що угода можлива", - сказав Трамп, підкреслюючи, що хоче уникнути конфлікту.

Подальші кроки

Трамп також зазначив, що Іран повинен зробити поступки, яких наразі не готовий надати. У той же час, його спеціальний посланець на Близькому Сході Стів Віткофф планує провести новий раунд переговорів з іранськими чиновниками в неділю. У п'ятницю Трамп зустрінеться з Національною радою безпеки в закритому режимі, щоб обговорити подальші дії в ситуації, що склалася.

Ця ситуація продовжує викликати занепокоєння в міжнародному співтоваристві, оскільки ескалація конфлікту може мати серйозні наслідки для стабільності в регіоні.

Згідно з інформацією BBC, ситуація залишається напруженою, і подальші дії обох сторін можуть суттєво вплинути на розвиток подій у Близькому Сході.

Нове

Кравченко планує перевірити справи НАБУ та САП

Генеральний прокурор Руслан Кравченко анонсував перевірку розслідувань НАБУ та САП, які тривають понад рік без результатів.

0 хвилин

Трамп готовий знову завдати удару по Ірану

Президент США Дональд Трамп заявив про можливість повторних бомбардувань Ірану, якщо отримає тривожну інформацію про збагачення урану.

3 тижні, 4 дні

США завдали ударів по ядерних об'єктах Ірану: новий етап конфлікту

США здійснили військові удари по ядерних об'єктах Ірану, що викликало глобальне занепокоєння. Які наслідки цього кроку?

1 місяць

Трамп вирішить про участь США в конфлікті Ірану та Ізраїлю

Президент США Дональд Трамп оголосив про можливе рішення щодо участі США в конфлікті з Іраном протягом наступних двох тижнів.

1 місяць

Трамп розглядає можливість удару по Ірану: нові деталі

Президент США Дональд Трамп схвалив плани атаки на Іран, але остаточне рішення ще не ухвалене. Керівництво Ірану відкидає вимоги Трампа.

1 місяць

<