Схема шахрайства з інвестиціями в віскі: мільйони втрат

В Україні розкрито шахрайську схему, в якій жертви втратили мільйони фунтів через інвестиції в бочки з віскі. Поліція розслідує три компанії, пов'язані з шахрайством.

Схема шахрайства з інвестиціями в віскі: мільйони втрат

Шахрайство з інвестиціями в віскі

За даними BBC, жертви шахрайства втратили мільйони фунтів у схемі інвестицій у бочки з віскі. Багато людей були обмануті, інвестуючи свої заощадження та пенсії в бочки, які були завищені в ціні або навіть не існували. Деякі бочки продавалися кілька разів різним інвесторам.

Серед постраждалих є жінка з термінальним раком, яка інвестувала 76 тисяч фунтів, та інша жінка, яка витратила понад 100 тисяч фунтів на бочки, які, за словами експертів, коштували лише частину від сплаченої суми. Поліція розслідує три компанії, пов'язані з шотландським віскі, через звинувачення у шахрайстві, а суми інвестицій сягають мільйонів.

Популярність ринку віскі

Популярність ринку віскі зросла в останні роки через повідомлення про величезні прибутки від рідкісних сортів. Інвестори купують бочку віскі, коли вона тільки виробляється, сподіваючись, що її вартість зросте з часом. Витримка віскі в бочці триває три роки, а інвестори зазвичай зберігають бочки до 10 років або більше, щоб максимізувати прибутки.

Однак відсутність регулювання дозволила шахраям експлуатувати ринок. Вони використовують оманливі заяви та навіть відверті вигадки, щоб заманити довірливих інвесторів. Відсутність центрального органу, що регулює або відстежує власність на бочки, ускладнює перевірку заяв.

Історії постраждалих інвесторів

Алісон Кокс з Монтроуза інвестувала 103 тисячі фунтів у компанію Cask Whisky Ltd, яку очолює чоловік на ім'я Крейг Арч. Спочатку все виглядало легітимно, але проблеми почалися, коли вона вирішила продати свою бочку. "Раптом вони не хотіли зі мною спілкуватися. Я почала панікувати," - розповіла вона. Виявилося, що вона заплатила в п'ять разів більше, ніж вартість її бочок.

Ще одна жертва, Джей Еванс, яка була діагностована з термінальним раком, інвестувала 76 тисяч фунтів у компанію Whisky Scotland, сподіваючись на прибуток для своєї родини. Проте дві з бочок не існували, а інші п'ять були продані за значно завищеною ціною. "Це зробило моє життя набагато складнішим," - сказала вона.

Висновки та подальші дії

Шахрайство в інвестиціях у віскі стало серйозною проблемою, і постраждалі інвестори намагаються відстежити свої бочки та інвестиції. Як зазначає Кенні Макдональд, легітимний брокер бочок з віскі, "акули кружляють. Вони відчувають кров. І, на жаль, у цьому випадку кров - це віскі."

Поліція Лондона проводить розслідування, і постраждалі інвестори сподіваються на справедливість. Вони не зупиняться, поки не дізнаються, що сталося з їхніми грошима.