Економіка

Скасування 83% програм USAID: наслідки для України

Державний департамент США скасував 83% програм USAID, що може суттєво вплинути на міжнародну допомогу, зокрема для України.

Скасування 83% програм USAID: наслідки для України

Скасування програм USAID

Державний департамент США після шести тижнів перегляду ухвалив рішення скасувати 83% від усіх програм Агентства США з міжнародного розвитку (USAID). Про це повідомив держсекретар Марк Рубіо у соцмережі X 10 березня. За його словами, скасування торкнулося 5 200 контрактів, які витратили десятки мільярдів доларів, але не відповідали національним інтересам США.

Причини скасування

Рубіо зазначив, що залишилися 18% програм (приблизно 1 000) будуть більш ефективно адмініструватися Державним департаментом. Він подякував Департаменту з ефективності уряду (DOGE), яким керує Ілон Маск, за їхню роботу над цією реформою. "Це історична реформа, яка дозволить зосередитися на дійсно важливих ініціативах," – додав він.

Вплив на міжнародну допомогу

Скасування програм USAID може мати серйозні наслідки для міжнародної допомоги, зокрема для України. Програми підтримки, медичні ініціативи та підтримка малого бізнесу опинилися під загрозою. Як зазначає Forbes, значне скорочення іноземної допомоги стало ударом по роботі некомерційних організацій.

Контекст подій

Це рішення стало наслідком оголошення Дональда Трампа про 90-денне заморожування іноземної допомоги, яке було спричинене необхідністю перегляду тисяч гуманітарних, економічних і безпекових програм. Хоча 28 січня суд тимчасово заблокував цю ініціативу, програми, фінансовані США, почали згортати свою діяльність і скорочувати персонал.

Перспективи для України

Згідно з інформацією Forbes, Україні може бути надано виняток, але це питання залишається відкритим. Важливо, щоб українські програми розвитку, медичні ініціативи та підтримка малого бізнесу отримали необхідне фінансування, адже їхня реалізація є критично важливою для стабільності країни.

Загалом, скасування програм USAID може суттєво вплинути на міжнародну допомогу, і Україні варто бути готовою до можливих змін у фінансуванні своїх ініціатив.