Безпека

Ситуація в Покровську: українські війська протистоять росії

В Покровську тривають запеклі бої, українські війська завдають ударів по позиціях росії.

Ситуація в Покровську: українські війська протистоять росії

Запеклі бої в Покровську

В Покровську, одному з найгарячіших фронтів України, українські дрони фіксують великі клуби диму, що піднімаються в повітря. На екрані видно, як українська артилерія завдає ударів по російських позиціях, де, за свідченнями, перебувають російські солдати, які намагаються просунутися до ключової дороги, що веде в місто. За даними очевидців, принаймні один російський солдат отримав поранення, а можливо, й загинув внаслідок обстрілу.

Це жахливе видовище підкреслює криваві наслідки війни, розпочатої росією, в якій вже загинули сотні тисяч людей. Як зазначив президент США Дональд Трамп, це "безкінечна кровопролиття". Ми знаходимося в сільському будинку, перетвореному на командний центр 155-ї механізованої бригади української армії, що розташований за кілька миль від передових артилерійських позицій.

Оптимізм серед військових

Масштаби руйнувань, які ми спостерігаємо на екранах, значно більші, ніж півроку тому. Це свідчить про запеклі бої, які тривали останні кілька місяців за захист Покровська, важливого транспортного вузла в Донецькій області. Цього тижня серед військових, навіть скептично налаштованих, з'явилася обережна надія, оскільки дипломатичні зусилля з боку США, Європи, Туреччини та інших країн спонукали росію та Україну до прямих переговорів вперше за три роки.

"Я думаю, щось має статися, оскільки росія була першою, хто закликав до цих переговорів. Вони відмовлялися вступати в контакт з 2022 року", - говорить офіцер з позивним "Козак". "Я хочу вірити, що це буде початком кінця війни. Але зараз я бачу, що нам вдалося знищити їхні тилові позиції та лінії постачання. росія вже не має такої сили, як на початку. Тож я думаю, що щось станеться."

Технології війни

Юрій, 37-річний колишній працівник технологічної компанії, зазначає: "Вони (росія та Україна) повинні почати говорити. Ми, солдати, хочемо, щоб ця війна закінчилася. Але важливо пам'ятати, що ми не можемо її зупинити, оскільки не ми її почали". Він спостерігає за екраном, де знову з'являються російські солдати, і передає координати їхніх позицій своїй артилерійській частині.

Під час поїздки до артилерійської позиції, захованої під деревами, солдати вже завантажують французьку самохідну артилерійську установку "Caesar". "Я дуже вражений її точністю, і ми можемо використовувати широкий спектр боєприпасів. Найголовніше, що її швидко вводять в бій. Це набагато ефективніше, ніж старе радянське обладнання, яке я використовував", - говорить Козак.

Військові та мирні переговори

Солдати стріляють чотири рази, кожен постріл супроводжується оглушливим звуком. З навколишніх територій також чути звуки ворожих обстрілів. "Як ви чуєте, йде хвиля атак з боку ворога, і нам потрібно багато боєприпасів, щоб їх придушити. Ми сподіваємося, що наші міжнародні партнери нададуть нам якомога більше боєприпасів, адже якщо нам доведеться почати вибирати пріоритетні цілі, ворог буде успішним", - зазначає Козак.

Солдати висловлюють своє обурення щодо можливих територіальних поступок України для досягнення миру. "Це боляче чути. Я також хочу повернутися додому до своєї родини. Але ми повинні бути сильними. Я не вірю, що якщо ми віддамо частину території, вони зупиняться. Через кілька років вони повернуться і почнуть знову", - говорить Юрій.

Втрачені життя

В Україні видимі наслідки війни, зокрема фотографії молодих солдатів, які загинули, розміщені на меморіальних стінах і свіжовикопаних могилах. Яна Степаненко відвідує могилу свого 22-річного сина Владислава, який загинув у бою. Вона приносить його улюблені ласощі, сподіваючись, що його смерть не була марною. "Я хочу жити в Україні, а не в росії. Ми бачили, що вони роблять під окупацією", - говорить вона, вказуючи на кратер від бомби неподалік.

Ця війна залишає глибокі рани в серцях українців, і надія на мир залишається крихкою. Як зазначає Юрій, "ми не можемо зупинити війну, але ми повинні боротися за нашу землю".

Додаткова інформація надана Імогеном Андерсоном, Володимиром Ложком, Анастасією Левченко, Санжая Гангулі.

Згідно з інформацією BBC